folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Unity İçin C# Kaynak Tavsiyesi

Unity İçin C# Kaynak Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kolay gelsin müridler oyun geliştirme hayali olan birisiyim bunun için çalışmalara başladım ancak yazılım bilgim lmadığından sıfırdan başlayacağım ingilizcem var ancak hiç bilmediğim bir alanı ingilizce kaynaklardan öğrenmemi sağlayacak kadar değil temeli öğrendikten sonra ingilizce kaynaklar üzerinden devam edebilirim tecrübeli yada bilgili arkadaşların yapacağı yönlendirme benim açımdan hem gereksiz bilgi kirliliğini önleyecek hemde zaman kaybını engelleyecektir ilginiz için tşk ederim

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

https://m.youtube.com/results?q=sebilgi&sm=1

Gecen sene 1-2 videosunu izlemistim bu elemanin, guzel anlatiyordu.Bir bak istersen.

Modelleme vs de anlatiyor.

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

İngilizcenin yanısıra eğer programlama tarafında çalışacaksan Algoritma bilgini geliştirmelisin, Unity için C# dan başlamanı tavsiye ederim. Nesne yönelimli programlama mantığını da az çok kavrarsan yeterli olur.

Unity'e; https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/unity.aspx buradan iyi bir başlangıç yapabilirsin. Youtube ve Udemy den de eğitim setleri bulman mümkün.

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

açık akademi şuan için en iyisi sanırım udemy den bir set aldım ancak rezalet sonuçta ben kod yazmayı bilmiyorum bir dönem uğraşmıştım oradan bazı terimleri hatırlıyorum ancak sette fonksiyon nedir değişken nedir hangi komut ne amaçla yazılır hiç bahsetme yok şunu yazıyoruz bunu elde ediyoruz klasik ezber yöntemi halbuki birşeyi öğrenmek için o işin mantığını kavramak gerekir ezbere öğrenme sadece benzer projelerde işe yarar online eğitimde türkçe setlere hiç güvenmezdim birkezdaha onaylanmış oldu bu kararım ingilizce kaynaklardan devam

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

kaynak önerisinden ziyade şöyle bir öneride bulunucam.

unity için milyon tane hazır script var,sürükle bırakla oyun yapabiliyormuşsun gibi gözüküyor fakat sakın buna kanıp programlama kısmını 2.-3. plana atma. 

Önce programlama altyapını oluştur daha sonra oyun programlama kısmına geç. Unity topluluklarında takip ettiğim kadarıyla sorulan soruların %90'ı belki basic programlama hataları ve çözemiyorlar. Yapmaları gerekeni söyleyincede suçlu oluyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FCN bunu yazdı

kaynak önerisinden ziyade şöyle bir öneride bulunucam.

unity için milyon tane hazır script var,sürükle bırakla oyun yapabiliyormuşsun gibi gözüküyor fakat sakın buna kanıp programlama kısmını 2.-3. plana atma. 

Önce programlama altyapını oluştur daha sonra oyun programlama kısmına geç. Unity topluluklarında takip ettiğim kadarıyla sorulan soruların %90'ı belki basic programlama hataları ve çözemiyorlar. Yapmaları gerekeni söyleyincede suçlu oluyorsun.

o yüzden set alayım sağlam ilerleyeyim her adımı anlayayım dedim ama bana bunu verecek türkçe kaynak yok sanırım 

Toplam Hit: 1230 Toplam Mesaj: 6
yazılım unity unity oyun geliştirme