Üniversite Askerlik İkilemi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar geçen yıl üniversite kazandım gittim bu yıl üniversiteyi bıraktım , üniversiteyi bıraktım ama ilişkimi kesmedim yada herhangi bir işlem yapmadım sadece gitmedim  şimdi sorum şu 1 ci sınıfta kayıt yaptırdığım için 2 ci yıl gitmesemde otomatik ders kaydı filan yapılıyor mu bide harç filan yatırmadım harç yatırmadan ders kaydı yapılmaz diye biliyorum  2 ci yıl okula baş vuru yapmadım ama şimdi kayıtlı olarak görünürmüyüm sınıfta 

yoksa başlamadığım için okulu bırakmış mı görünürüm ya da kayıt yapılır bende 2 ci yılda sınıfta kalmış gibi mi görünürüm çünki 2013 te tecilim bittiyor eğer kayıtlı görünmüyorsam askerlik filan mevzusu var  kayıtlı görünüyorsam harç yatırmam gerekli mi gitmediğim halde ?

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

harç yatırmadığın için kayıtlı görünmezsin. sanırm üniversite ilgili askerlik şubesine bunu bildiriyor. öğrenci işlerini arayıp detaylı bilgiyi alabilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

peki kayıtlı görünmüyorsam bu yıl bidahiki yıl üniversiteye   tekrar başvurup devam edebilirmiyim ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

kaydının silinip silinmemesine bağlı bu. kaydın silinmişse tekrar üniversite sınavlarına girmen gerekiyor. dondurmuş falan olsaydın problem olmazdı da şimdi durum ne olur bilmiyorum. en iyis öğrenci işlerini arayıp sor bakalım

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

kaydının silinip silinmemesine bağlı bu. kaydın silinmişse tekrar üniversite sınavlarına girmen gerekiyor. dondurmuş falan olsaydın problem olmazdı da şimdi durum ne olur bilmiyorum. en iyis öğrenci işlerini arayıp sor bakalım

yarın arıyacam ama çok merak ediyorum askerlik çıkarsa  yanarım çalıştığım iş yerinde yükselmek üzereyim 2 yıl daha çalışmam gerekli bu şirkette sonra askerlik izni filan alıp gidebilirim ama bu süre içerisinde askerliği nasıl erteleyebilrim açık öğretime yazılmayı düşünüyorum ama   2013 te tecilim bitiyordu sınav kayıt tarihinden ve ya açık öğretimin başlama kayıt tarihinden önce askerlik bildirisi gelirse ne yapabilirim  ? sınava gircem filan belge ne gösterebilirim kısaca nasıl erteleyebilirim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tecilin bozulmuş olabilri hocam askerlik şubesini de bi ara bakalım ne diyorlar ona göre davran. hemen bozmazlar ama tecili diye düşünüyorum. bunların net ve doğru cevabını askerlik şubesi + üniversite öğrenci işlerinden alacaksın.. askerliği tecil ettirebilirsin tekrar okuyacağım dersin. lisans eğitiminden önce 1 kere tecil hakkın var. 2013 e kadar tecilin buysa problem yok. devam eder bu tecil sonuçta tecilin yapılmış. lisans bittikten sonra tekrar bir tecil hakkın var 2 yıllığına. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tecilin bozulmuş olabilri hocam askerlik şubesini de bi ara bakalım ne diyorlar ona göre davran. hemen bozmazlar ama tecili diye düşünüyorum. bunların net ve doğru cevabını askerlik şubesi + üniversite öğrenci işlerinden alacaksın.. askerliği tecil ettirebilirsin tekrar okuyacağım dersin. lisans eğitiminden önce 1 kere tecil hakkın var. 2013 e kadar tecilin buysa problem yok. devam eder bu tecil sonuçta tecilin yapılmış. lisans bittikten sonra tekrar bir tecil hakkın var 2 yıllığına. 

üniversiteyi bıraktım  şimdi ben bu yıl açık öğretime yazılırsam kaç yıl daha erteleyebilirim yada  açık öğretimi bitirene kadar istediğim kadar tecil ettirebilirmiyim her tecil süresi bitiminde , bide okuduğum üniversiteden başka bir üniversiteye geçiş yapabilirmiyim en düşük üniversiteye ? 1 ci yıl sınıfta kaldım gitmediğim için 2 ci yıl da yani bu yıl dediğim gibi akyıt filan yaptırmadım  geçiş hakkım olabilir mi ? valla gözüme uyku girmez yarına kadar .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sorularını tam anlamadım hocam.. yeni kanun çıktı artık 29 yaşını doldurduysan (yada girdiysen hatırlamıyorum) lisans öğrencisi olsan dahi askere gitmek zorundaısn. yüksek lisans yaparsan sıkıntı yok tecil ettirebilrisin ama onun da 1 yıl hakkı var.. açıköğretimdeki tecili kim yapıyor bilmiyorum, normal lisans eğitiminde üniversite ilgileniyor bu işlerle..

geçiş yapmanın da şartları var her bölüm ve üniversite için bu konuda bir şey söyleyemem.. gitmek istediğin yer ile iletişime geçeceksin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

sorularını tam anlamadım hocam.. yeni kanun çıktı artık 29 yaşını doldurduysan (yada girdiysen hatırlamıyorum) lisans öğrencisi olsan dahi askere gitmek zorundaısn. yüksek lisans yaparsan sıkıntı yok tecil ettirebilrisin ama onun da 1 yıl hakkı var.. açıköğretimdeki tecili kim yapıyor bilmiyorum, normal lisans eğitiminde üniversite ilgileniyor bu işlerle..

geçiş yapmanın da şartları var her bölüm ve üniversite için bu konuda bir şey söyleyemem.. gitmek istediğin yer ile iletişime geçeceksin.

saol kardeşim verdiğin cevaplar için teşekkürler. son bir soru  şimdi okul ile ilişkimi kessem diplomamı hemen verirler mi ? bide   ilişki kesmek için birer bir üniversiteye   mi gitmek gerekli fax çeksek  filan dilekçe yollasak ta olur mu ? diplomamı postalarlar mı ? yada tannıdığım birine verirler mi benim onayım ile.

microkabus tarafından 04/Kas/12 21:56 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1160 Toplam Mesaj: 9