Üniversite Mezunu Ve GSS Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Merhabalar.

Üniversite bu sene bitti. Yaklaşık bir iki sene sonra YL'a başlayacağım. Üniversite öğrencisi iken peder beyin güvencesinden faydalanıyordum. Bu noktada ne yapmamı tavsiye edersiniz? Gidip gelir tespiti için başvuruda bulunayım mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Siktir et nasıl olsa ileride af çıkar silerler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

gelir testi yaptırmazzsan cezası en düşük sigortalı primi aylık olarak + faizler.

maddi durumun varsa 460 tl ye kendini eşin dostun yanında sigortalı göster . yoksa isteğe bağlı bağkurlu olabilirsin oda aylık 400 civarı

yada gelir testi yaptır. 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Bu sene bitti dediğin haziran ayı oluyor sanırım, mezuniyetini temmuzda vermiş olsalar, ağustos ayında gss kaçağı durumuna düştün.  Yaşın kaç bilmiyorum ama 2.üniversite olarak açıköğretimde okuyorsan ve 25 yaşın altındaysan yine muaf oluyorsun gss ödemesinden.

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

abicim bu öyle yada böyle ama az ama çok göte giriyor fazla düşünmemek en faydalısı

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    ANZAK
    ANZAK's avatar
    Erkek

Banada 1701 lira yazmislar siklemiom bi ara gidip sildircem herifler unide oldugum halde yazmislar entresan

Amatör forever
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Beyler hastaneye kronik rahatsızlıklardan ötürü ( sinüzit vs.) düzenli olarak giden biriyim. Borçlanmak mesele değil de sağlık hizmeti alamamak sıkıntı. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir de şunu merak ediyorum : Öğrenci evinde gelir tespiti yapmaları ile aile yanında yapmaları arasında bir fark olur mu? Prim tespiti açısından soruyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

eylül  sonuna kadar gelir tesbiti yaptırmak zorunlu.

zorunludan kasıt cezası var.. gözüken cezanın üstüne gelir tesbiti yaptırmadığın için ayrıca ceza yersin..

ekim veya kasım (tam hatırlamıyorum) sonuna kadar çıkan cezanı taksitlendirebiliyorsun..

5 küsür borcum çıkmıştı.

üniversitede bulunduğum dönemleri bile borçlu çıkarmışlardı.

gidip başvurdum diploma tarihini gösterdim daha önce çalıştığım dönemleri gösterdim.

3 dakikalık işlemle borç 450 liraya düştü..

sistemde sigortasız gözüktüğünüz ilk andan itibaren otomatik borçlu gözüküyorsunuz.. yani devamında tekrar işe girmişsin filan dikkat edilmiyor..

borçların yüksek çıkmasının sebebi bu..

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben uniden sonra çalıştım, su anda da çalışıyorum. Arada bir sene calismadim 3k borc çıktı. Dövlet bize bahmiyi. :(

while (1<2)
Toplam Hit: 817 Toplam Mesaj: 9
üniversite gss