folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite Mezununun Puanı Kırılıyormuş Bu Doğru Mu?

Üniversite Mezununun Puanı Kırılıyormuş Bu Doğru Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

En son 2008 de üniversite sınavına girdim önlisans okudum bitti gitti tekrar üniversite okuma planlarım var. Konya Gıda ve Tarım üniversitesinin bursları çok cazip geldi açıklamalar kısmında mantıksal bir hata gözüme çarptı burs şartlarını tam anlamıyla öğreneyim diye aradım neyse anlattı telefondaki hanımefendi gayet güzel bir diksiyon ve anlaşılır türkçeyle sonra  muhabbet döndü dolaştı biliyorsunuz dedi yök 2.bir üniversite okumayı keyfe keder olarak yorumluyor dedi puan kırıyor falan dedi dedim ben 2010 da mezun oldum geçen sene sınava girmedim ne puan kırması kırlıyor dedi netten baktım şu sayfada kırılmaz demiş en son 2007 de sınava girip önlisans okuyup 2020 de tekrar girmek istediğini belirtip kırılır mı kırılmaz mı diye soran kişiye sitenin yazarı https://www.sinavsizgecis.com/ygs-yada-lys-puani-hangi-durumlarda-duser-yada-dusmez.html

kırılmaz demiş üzerinden 2 sene geçmiş demiş ee lisedede değiliz bi rehberlik hocasına danışalım genç yahut konuyla ilgili,bilgili arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim ösym klavuzunda da bulamadım böyle bişey ama gözle okudum kelime aradım yani gözümden kaçmış da olabilir.

kontra bisiklet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam bi üniversiteye kayıt olduktan sonraki yıl tekrar sınava girerseniz puanınız kırılır. ancak kayıt olduktan 2 sene sonra sınava girerseniz herhangi bir puan kaybı olmaz.

2 adet 4 yıllık, 1 adet 2 yıllık üniversite bitirmiş ve şu anda 2 yıllık programda kayıtlı biri olarak söylüyorum :)

LynXMaSTeR tarafından 20/Eyl/19 10:49 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Yani ben de öyle biliyorum da öğrenci işlerindeki hanım böyle söyleyince dedim yeni dönemde değişime falan mı gitti yök dumur oldum resmen ya :S

edit: ayrıca yukarıda verdiğim linkteki yorumlardan anladığım kadarıyla puan kırılması için kayıt yaptımanıza gerek yokmuş, sınava girseniz yetiyormuş.

adamgibi tarafından 20/Eyl/19 10:50 tarihinde düzenlenmiştir

kontra bisiklet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bu sene kayıt yaptırdım, herhangi bir puan kırılması olmadı. 2020 de geçerli olmak üzere yeni bir yönetmelik çıkıp çıkmadığını bilmiyorum.

eğer öyle bir şey var ise yök ün sitesinde duyurulmuştur.

LynXMaSTeR tarafından 20/Eyl/19 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Eğer sınava girip bir üniye yerleşirseniz kırılıyor. 2 sene boyunca yerleştirme puanınızdan diploma puanınızın yarısını kesiyor.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam bi üniversiteye kayıt olduktan sonraki yıl tekrar sınava girerseniz puanınız kırılır. ancak kayıt olduktan 2 sene sonra sınava girerseniz herhangi bir puan kaybı olmaz.

2 adet 4 yıllık, 1 adet 2 yıllık üniversite bitirmiş ve şu anda 2 yıllık programda kayıtlı biri olarak söylüyorum :)

Aynen bu şekil yani bu sene yerleştin diyelim seneye sınava girersen puanın kırılır

Kırılacak olan puanda okulunun sana verdiği puanın yarısıdır.

Daha ilkkez üniversite okuyup henüz mezun olamamış biri olarak söylüyorum bende :)

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    adamgibi bunu yazdı

Yani ben de öyle biliyorum da öğrenci işlerindeki hanım böyle söyleyince dedim yeni dönemde değişime falan mı gitti yök dumur oldum resmen ya :S

edit: ayrıca yukarıda verdiğim linkteki yorumlardan anladığım kadarıyla puan kırılması için kayıt yaptımanıza gerek yokmuş, sınava girseniz yetiyormuş.

Kayıt yaptırmak değil hocam tercih yapmak problem. Sen bi üniversiteye yerleşirsen kayıt yapmasan bile bir öğrencinin hakkını yemiş oluyorsun o yüzden devlet seni cezalandırıyor.

Sınava istediğin kadar gir, tercih yapmadığın sürece puanın kırılmaz.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 1205 Toplam Mesaj: 7
sınav yks ayt 2020 puan kırılma puan kırma