folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Unreal Engine 4 İle Mobil Oyun Yapmak İstiyorum

Unreal Engine 4 İle Mobil Oyun Yapmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

Evet beyler merhabalar,

başlık açık ve net. şimdi ben bu programı indirdim kurdum biraz tutoriallara falan baktım ama çok spesifik şeyler üzerinden yürüdüğünü düşünüyorum ya da ben anlayamadım. kafamdaki oyunu yapabilecek kafaya daha yeni olduğum üzere erişemedim. 

kafamdaki şey şu: basitçe 2D bir oyun, android platform, akvaryum olacak, balıklar satın alıp akvaryuma koyabileceğiz, bu balıklara da yem atıp besleyebileceğiz. besledikçe puan vs verecek. fakat buna benzer hiçbir şey göremedim veya yapılanları anlayamadım.

bana bi yol gösterici kaynak verebilir misiniz?

ingilizcem çok iyi olduğundan mütevellit yabancı kaynaklar da olur. video olması ilk tercihimdir.

imza mı gelmiş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam nasıl yapılır bilmemde zamanında facebookta vardı böyle bi oyun hatta dövüştürüyordun filan :D

https://www.youtube.com/watch?v=Bnh7zm0yMJY

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

hocam nasıl yapılır bilmemde zamanında facebookta vardı böyle bi oyun hatta dövüştürüyordun filan :D

https://www.youtube.com/watch?v=Bnh7zm0yMJY

:D eyvallah sağol. yani buna da benzeyebilir işte. dövüştürme fikri de güzel :dd

imza mı gelmiş?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Peki hocam unreal engine 4 te kodlama yapacak bilgin var mı ? blueprint ve c++ kullanılıyor diye biliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Peki hocam unreal engine 4 te kodlama yapacak bilgin var mı ? blueprint ve c++ kullanılıyor diye biliyorum.

kod gerektimeden sadece blueprintle yapılabiliyor. hem de a dan z ye

imza mı gelmiş?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Niye unreal. Unity olmaz mi. Ya da stingray.

Bence udemy,lynda gibi sitelerden bak. Yotube tabiki. Hangisinin egitimi daha fazla ise onu sec.

Bunlarin arasinda muthis farklar yok cunku

glossiness effect
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Unity ile yapman daha mantıklı olur unreal'de boşuna daha fazla uğraşırsın publish etmek de sıkıntı oluyor bazen unity tam mobil oyunlar için

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

soyle saglam bbi kari soymaca yapin eski atari oynun aynisini lucky muhabbeti hatirlayanlar bilir emin olun hit a* ..sunuz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ingilizcen iyiyse redditte lurkla biraz haci

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Opsiyonel_Bilgiler bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

kod gerektimeden sadece blueprintle yapılabiliyor. hem de a dan z ye

hevesini kırmka gibi olmasın ama bu mantıkla düşünen kişilerden soğuduğum için bütün unity topluluk gruplarından çıktım nerdeyse.  

Programlama > oyun programlama   

yani şöyle bir durum var bir oyun çıkarmak için programlamayı iyi bilmen lazım sonra üstüne oyun programlamaya girip orda devam etmen gerekmekte. Unity tarafında da  hazır scriptlerle ypaılan milyon tane aynı oyundan mevcut. ama bunu geliştirenler illaki bir yerde takılıyor. ve adamların takıldığı yerler çok basic şeyler. syntax hataları veya basic vector işlemleri,database işlemleri vs.  ama anlatsamda anlamıyor üstüne bunları yüzüne söyleyincede gereksiz ego kasıyorsun muhabbetine dönüyorlar ama öyle bişi söz konusu değil. 

Flowlar ve hazır scriptleri sürükle bırak yaparak çıkarabilecegin oyunlar oldukça kısıtlı belki senin kafanda ki proje için yeterli olabilir ama yeni başlayacak arkadaşlara yanlış bilgilendirme olmasın.  herşey a dan z ye yapılamyor maalesef.  Belli biyerden sonra kullanıcağın pluginlerde advance hale geleceginden flowla biyere kadar oyun aksa bile o plugin senden kod yazmayı bekleyecek. 

Toplam Hit: 2247 Toplam Mesaj: 10
ue4 unreal engine 4 oyun yapma