UPS Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Merhaba müritler.

Evde modemde kullanmak için bir adet UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) almayı düşünüyorum. Bunun için pek kapsamlı bir şey olmaması gerektiğini biliyorum ancak yine bir deli düşünce ile enerji dalgalanmalarından evdeki cihazların etkilenmemesi için evin enerji girişine mi bağlasam bir tane diyorum. Bunun için yaklaşık ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor ve hazır marka almak yerine direkt batarya alsam sürücüyü (Kontrol Ünitesi) ayrıca alarak kendim imal edebilir miyim. Hem daha fazla güvendiğim bir ürün olacak hem de daha uyguna gelmiş olacak. Ayrıca başta tek batarya ile yalnızca modemi enerjilendirirken ileride elim daha serbestleştikçe batarya eklemesi yaparak tüm evin veya belli birkaç cihazın enerjilendirmesini yapabilirim diye düşünüyorum.

Evdeki elektrik tüketimi bir adet doğalgazlı kombi (A enerji Sınıfı), 2 laptop, 4-5 telefon şarjı, A enerji sınıfı bir adet buzdolabı (Yıllık enerji tüketimi 432kW) bir de tasarruflu 3-4 lamba. Evde 2 televizyon var ama neredeyse her zaman kapalı o yüzden onları düşünmeye gerek yok.

Mustafa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Biz şirkette inform kullanıyoruz memnunuz. Ev için ürünleri var mı bakmak lazım...

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

makelsan kesinlikle almayın aldırmayın kullanmayın dokunmayın yanından bile geçmeyin . Dost tavsiyesidir. Tunçmatik kullanan çok yine inform a da bakabilirsin. Ama makelsan  al ma - al dır ma - kul lan ma - kul lan dır ma.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

makelsan kesinlikle almayın aldırmayın kullanmayın dokunmayın yanından bile geçmeyin . Dost tavsiyesidir. Tunçmatik kullanan çok yine inform a da bakabilirsin. Ama makelsan  al ma - al dır ma - kul lan ma - kul lan dır ma.

sebep nedir hocam ? 3 yıldır 20 kVa kullanıyorz 1 kere harici sorun yaşamadık onuda hızlı çözdüler

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

sebep nedir hocam ? 3 yıldır 20 kVa kullanıyorz 1 kere harici sorun yaşamadık onuda hızlı çözdüler

4 tane var alayı bozuk durduk yere bozuluyor ötüyor bilmem ne. Yetkili servisine yaptırıyoruz yine bozuluyor çabucak hatta belki de yaptık diye yiteliyorlar. Ana merkeze yazıyorum s*klemiyorlar falan ilgisizlik var. Dandik olduğunu düşünüyorum. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    trooper bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

4 tane var alayı bozuk durduk yere bozuluyor ötüyor bilmem ne. Yetkili servisine yaptırıyoruz yine bozuluyor çabucak hatta belki de yaptık diye yiteliyorlar. Ana merkeze yazıyorum s*klemiyorlar falan ilgisizlik var. Dandik olduğunu düşünüyorum. 

Alacağım ürün ne kadar ufak olsa da firmasının ilgisiz olması hoşuma gitmez. Sorun elbet yaşanır, sorun yaşamamız, arıza olması olağan ancak ondan sonra firma ilgilenmezse ya da yaparlar yaparlar tekrar arızalanırsa o zaman sorun işte. Teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için.

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Moustafa bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    trooper bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Alacağım ürün ne kadar ufak olsa da firmasının ilgisiz olması hoşuma gitmez. Sorun elbet yaşanır, sorun yaşamamız, arıza olması olağan ancak ondan sonra firma ilgilenmezse ya da yaparlar yaparlar tekrar arızalanırsa o zaman sorun işte. Teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için.

Rica ederim hocam. Hatta daha düne kadar facebook dan bile yazdım her türlü yerden yazdım adamlar sanki at gözlüğü takmışlar yanlarını görmüyorlar ya da görmek istemiyorlar. Kurumsal maillerini bulup yazdım yine cevap yok. 

next next next install
Toplam Hit: 1060 Toplam Mesaj: 7
öneri ups tavsiye güç kaynağı