Ürün Çekimi Makine Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek

Merhaba, çanta ve cüzdan gibi ürünlerin çekimi için 3000 - 4000 tl arası bütçeli bir fotoğraf makinesine ihtiyacım var önerebileceğiniz marka model varmıdır. Daha önce Nikon D5100 kullanmışlığım var ama çanta ve cüzdan çekimi için yetersiz kalıyor. Öneriniz body ve lens olarak olursa sevinirim.

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userus
    userus's avatar
    Erkek

Urun cekimi icin sony a7r ve sony 24-70 f4 isinizi gorur. 6-7 bin liraya bu seti yaparsaniz isinizi gayet rahat gorur. bu arada a7r 36 mp urun cekimi icin gayet iyi bi makine

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Ben de Fullframe Makina ve profesyonel monitör arıyorum.. Fotoğraf ve video için

Edit.. Aynı konu diye yeni başlık atmadım zero kardeş

ltcelik tarafından 22/Nis/19 11:01 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    userus bunu yazdı

Urun cekimi icin sony a7r ve sony 24-70 f4 isinizi gorur. 6-7 bin liraya bu seti yaparsaniz isinizi gayet rahat gorur. bu arada a7r 36 mp urun cekimi icin gayet iyi bi makine

saol hocam güzel makine ama şirketin verdiği bütçe 3-4 bin arası Canon veya Nikon makinelerden iş görebilecek bir body ve lens de olur

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Hocam çok iyi bilmedğim için soruyorum: Nikon D5100 ürün çekimi için nasıl/nesi yetersiz kalıyor?

megapixel olarak mı yetersiz yoksa farklı teknik başka bir durum mu var? Hani güzel bir lightbox ile çekilse katalog vs işler için uygun olmaz mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

3000 tl nikon D7000 18-105 mercek sıfır ayarında makine var elimde istersen

Sıfırı 5000 tl https://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinesi/en-ucuz-nikon-d7000-18-105mm-lens-fiyati,421040.html

EcHoLL tarafından 22/Nis/19 11:46 tarihinde düzenlenmiştir

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

3000 tl nikon D7000 18-105 mercek sıfır ayarında makine var elimde istersen

Sıfırı 5000 tl https://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinesi/en-ucuz-nikon-d7000-18-105mm-lens-fiyati,421040.html

saol dostum ama sirket sıfır makine istiyor fatura felan gerekiyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Hocam çok iyi bilmedğim için soruyorum: Nikon D5100 ürün çekimi için nasıl/nesi yetersiz kalıyor?

megapixel olarak mı yetersiz yoksa farklı teknik başka bir durum mu var? Hani güzel bir lightbox ile çekilse katalog vs işler için uygun olmaz mı?

aynen dostum megapixel yetersiz kalıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Canon 800D + 50 1.8 Lens

Harici flaşla da gayet güzel fotoğraflar çekilir.

@ltcelik Fotoğraf ve video bir arada olacaksa tavsiyem; Canon 6d, Mark III ya da Mark IV yönünde olur.

Video yönü ağır basacaksa, Sony A7s II derim...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20190422091148&SearchText=photography+studio

işin profesyoneli değilim ama

şuya göz gezdir bence aklında olmayıp aaa bu işime yarar diyebileceğin şeyler çıkabilir.

light box , reflector vb

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|