folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Usb HDD" Den İşletim Sistemi Nasıl Çalışır?

Usb HDD" Den İşletim Sistemi Nasıl Çalışır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek

USB HDD üzerinden Windows XP' yi çalıştırmak istiyorum. Boot ederken USB' yi şeçerek USB HDD üzerinden Windows' u çalıştırmak istiyorum.
    Yalnız sadece çalıştırmak yani Windows Live gibi sadece Windows açısın yeter değil.
    O USB HDD' den çalışan Windows üzerine program kurmak istiyorum.

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    USB HDD'ye windows kurulamaz diye biliyorum. Belki yanlış biliyorumdur, bilen birisi aydınlatırsa sevinebilirim.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Biosdan Usb bootu enable ettikten sonra bilgisayarında, eğer kurulum sırasında o diski disk olarak görüyorsa yapabilirsin ki genelde görür...

Normal windows gibi kur işte...

Yanlız hddnin normaldeki yazma kapasitesine göre usb cok daha yawaş olacağından ki kurulum sırasında büyük ihtimal usb 1.1 uyumlu calışacaktır,(Buda maximum 1.5 mb saniye veriyazacağın anlamına gelir ki normal bi hdd ortalama 60 70 80 mb veri yazmaktadır, usb 2.0 dada pratik manada saniyede 20 25 mb saniyeye cıkabilirsin en fazla ) dahada bi yawaşlayacaktır, performanslı olmasını bekleme... 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

performans olarak bir beklentin yoksa, kurmasi cok sorun degil..

ama gereksiz birsey sadece meraktan bu ise kalkisiyorsun sanirim..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek
    Yavaş olmaya yavaş olsunda, şimdi bir makine için kurduk mesela, ancak o HDD' yi başka makineye taktığımızda (ör:MSİ anakart üzerindeyken kurduk, HDD' yi söküp ASUS boradrı olan bi makineye takınca açılırmı, yoksa devamlı restart mı atar? )

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

ahmet bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yavaş olmaya yavaş olsunda, şimdi bir makine için kurduk mesela, ancak o HDD' yi başka makineye taktığımızda (ör:MSİ anakart üzerindeyken kurduk, HDD' yi söküp ASUS boradrı olan bi makineye takınca açılırmı, yoksa devamlı restart mı atar? )
    -----------------------------

Mavi ekran hatası verip restart eder :)

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    bende denemiştim calısırken :D dediginide denedim acaba calısırmı die x) mavi ekran ^^

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    xp kurarsan çöker,farklı ramda biosda falan çökmesi muhtemel
    2003 server standart kur bu sorunu yaşamazsın.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ativaran216
    ativaran216's avatar
    Erkek
    U3 ozeliği olan usb bellekler var onlara program kurulabiliyor yani istediğin bilgisayarda calıstırabiliyorsun bak belki hdd sekli vardır ama normallerden pahalıdır muhtemelen.Yanlız hız sorunu onemli abi usb yerine firevall felan var daha hızlı belki daha gelismis iletim modeli de bulunabilir..

yorum tartısmada olur imza da değil...
Toplam Hit: 1691 Toplam Mesaj: 9