folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Usb Nin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

Usb Nin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, okulda ikidir USB bozuluyor, bilgisayarlarımızın hepsi aşırı virüslü, bir arkadaşın usb bozuldu atmış yenisini almış 3 5 ay geçti tekrar bozuldu, sorunsa şu, usb yi taktıkmı bazı bilgisayarlarda hiç takılmış gibi olmuyor bazılarında ise usb aygıtı tanmılanamadı  okunamadı gibi yazı çıkıyor.

acaba usb tam olarak bozulmuş ve atılmalı mı yoksa bir çözümü var mı?

internette genelde bilgisayar kaynaklı problemlerin çözümü var isb kaynaklı problemlerinkine ulaşamadı

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence bu tip sorunlar kullanımla alakalı sıkıntılar. çünkü usb bu, usbyi bozdumu bilgisayar aynı yere takılacak başka usbleride bozar. sen bazı bilgisayarlarda diyon. yine bence evet usb tam olarak bozulmuş. usbyi tamir eden hiç duymadım ortalama 20 liralık bişey. al yenisini kafan rahat etsin. bu sefer daha dikkatli kullan bakalım, ne kadar zamanda bozuluyor.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Çok bilinmeyenli denklem gibi. Önce bozuldu denilen usb nin incelenmesi lazım, bu arada usb derken usb bellek kastediliyor diye düşünüyorum, daha sonra bilgisayarlara bakılması lazım. Hadi virüs olsa bilgisayarda usb bellğin bozulmasını duymadım. Dosyalar falan gizleniyor falan ama başka bilgisayarda işini görüyorsun yine. Kolay kolay kalıcı olarak bozulmazlar usb bellekler. 

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Çok bilinmeyenli denklem gibi. Önce bozuldu denilen usb nin incelenmesi lazım, bu arada usb derken usb bellek kastediliyor diye düşünüyorum, daha sonra bilgisayarlara bakılması lazım. Hadi virüs olsa bilgisayarda usb bellğin bozulmasını duymadım. Dosyalar falan gizleniyor falan ama başka bilgisayarda işini görüyorsun yine. Kolay kolay kalıcı olarak bozulmazlar usb bellekler. 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

arkadan takınca çalışıp önden takınca bozuluyorsa ön taraftaki usb nin kablo sıralaması anakarta yanlış takılmıştır tecrübeyle sabittir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

usb belleklerin içinde genelde akım koruma direnci vardir. o dosya okuma yazma zamanında usb yi cekip cikarirsan yanabiliyor. gerci kolay tamir de ediliyor eğer sorun bu ise. fakat önerim safe remove boşuna konulmamış bir optionsdır.

ama bir gercek vardır ki; life is too short to remove usb safely

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

usb belleklerin içinde genelde akım koruma direnci vardir. o dosya okuma yazma zamanında usb yi cekip cikarirsan yanabiliyor. gerci kolay tamir de ediliyor eğer sorun bu ise. fakat önerim safe remove boşuna konulmamış bir optionsdır.

Nedense aklıma bu geldi 

https://eksisozluk.com/punk-arkadasi-usbyi-guvenle-kaldirirken-yakalamak--3003990

Eşim her seferinde şak diye çeker her seferinde içimden aha bu sefer gitti derim 

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

evet sanırım bu yüzden olabilir cihazlara sokuyolar usb yi çat diye çekiyoruz ve hep aynı marka model olan bozuluyo, acaba nasıl tamir edilir bizim yapabileceğimiz bir şey mi

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 984 Toplam Mesaj: 8
usb usb aygıtı okunamadı