Usb'li Uzatma Kablolu Priz Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

link 

Örnek olarak linkteki ürünü baz alabiliriz. Bunlardan kullanan, önerebilecek olan var mı? Usb'li kısım 3A olursa hızlı şarj açısından güzel olur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

bundan ucuza  işimizi görecek model yok mu ya.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

konuyu baltalamış oluyorum ama, bana da şey lazım, böyle çoklu bir priz, 10 lu falan olsa harika olur. ama telefonda app i olsun, kontrol edeyim telden. açıp kapatayım. timer falan yapayım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

konuyu baltalamış oluyorum ama, bana da şey lazım, böyle çoklu bir priz, 10 lu falan olsa harika olur. ama telefonda app i olsun, kontrol edeyim telden. açıp kapatayım. timer falan yapayım

Yok hocam baltalama olmamış, iyi olmuş hatta. Bu tarz ürünlerden kullanan, memnun olanlar önerilerini sunarsa güzel olur. Ürünler çeşitlendirilebilir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    ruhi bunu yazdı

bundan ucuza  işimizi görecek model yok mu ya.

Amazonda 50₺ ya bu var daha ucuza bu denk geldi hocam. Ürünü görsel olsun diye koydum. Usbli priz diye arat daha ucuzu da çıkar belki. Ama bu tarz ürünlerden her an telefonu falan patlatacakmış hissi alıyorum. O yüzden tavsiye istedim

Amazon link

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek

Hocam ne kadar güvenlidir o usb çıkışları bilemedim ? böyle şeyler beni hep acaba diye düşündürmüştür  en güzel orjinal şarj aletleri bir power banklar bana göre  

Kelimeler Kanatır !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Daha önce ben de aynı ürünleri araştırdım. Kompakt, derli toplu olsun, göze hoş görünsün mantığındaydım. Ancak piyasadaki kendini kanıtlamış markaların ürünleri haricinde almanızı tavsiye etmem. 

Mesela bu ürünü gözünüz kapalı alabilirsiniz. 

https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-5-li-akim-korumali-priz-ve-2-usb-girisi-5v-2-4a-pm5u-gr-p-hrspm5u-gr

Xiaomi'nin bu ürünü de işinizi görür. 

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Power-Strip-Uzatmal%C4%B1-Priz/dp/B07DJ2G1CW/

Bayağı araştırdıktan sonra ben şöyle yaptım; öncelikle bana gereken kablo uzunluğunu ve grupta kaç priz olacağını ve anahtarlı bir model mi yoksa düz bir model mi gerekiyor bunları belirledim. ( Evde küçük çocuk varsa çocuk koruması olan bir ürün seçmeniz daha iyi olur.)  Bu ihtiyaçlarımı karşılayan şu ikisini aldım. 

https://www.amazon.com.tr/Mutlusan-Ri-Tech-Anahtar-Toprakl%C4%B1-Korumal%C4%B1/dp/B07ZZMYR3Z

https://www.amazon.com.tr/Baseus-CCFS-R01-Speed-Seyahat-%C5%9Earj%C4%B1/dp/B00ESDLB7G/

Grup prizin en başındaki priz soketine şarj cihazını takılı bırakıyorum. Çok da iyi iş görüyor. Hem bütçe dostu oldu. hem derli toplu, hem de hızlı şarj özelliği gerekirse priz grubu çöp olmadan uygun bir hızlı şarj cihazı alarak sorunu çözebilirim :)

Benim tavsiyem düz mantık git hocam, boşver tümleşik bir ürünü :D

Catapat tarafından 17/Ağu/20 19:49 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

TP linkin var ama hiç stabil değil telefon app'i ile bağlantıyı kaybediyor. Pizin içinde karar mekanızması olmadiği için bağlantı gidince sıçıyor.

Raspberry pi ile home server kurmak gerekiyormuş, yada kendisinin bir home server kiti var onu  almak gerekiyor diyorlar.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    rakkoc bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

TP linkin var ama hiç stabil değil telefon app'i ile bağlantıyı kaybediyor. Pizin içinde karar mekanızması olmadiği için bağlantı gidince sıçıyor.

Raspberry pi ile home server kurmak gerekiyormuş, yada kendisinin bir home server kiti var onu  almak gerekiyor diyorlar.

arduino + nodemcu ile yaparım ama çok amelelik geldi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bence gerek yok, zaten TR üretiliyor. Viko/Panasonic çift usb 2'li 2.1 amper grup priz geçen ay 40 tl almıştım. https://n11scdn1.akamaized.net/a1/1024/ev-yasam/coklu-priz-uzatma-kablolari/viko-cift-usb-2li-21-amper-grup-priz__0512234554949046.jpg

Fakat günümüz yeni telefonlarının hepsi qc3, qc4+ gibi hızlı şarj desteği ile geliyor ve pilleride gittide büyüyor. Kendi şarj adaptörü ile 35-40 wattlarda 30 dk - 1 saatde full dolduruyor.

Bunlarda şarj eder ama 3-4 saat bulur. 5 v. 2.1 a verebileceği maksimum guç = 10,5 watt eder.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

arduino + nodemcu ile yaparım ama çok amelelik geldi

onlarda  pekin endüstüri lisesi öğrencilerine yaptirmiş heralde :D

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1037 Toplam Mesaj: 11
usb tavsiye priz