Uydu Alıcısı İçin Bisskey Yardım..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar,

Yeni bir uydu alıcı aldım, bütün Kanallari otomatik tarama ile buldu; tv 8 ve tv 8.5 açılmıyor sinyal kaliteli %30 gözüküyor bence bu yüzden ama diğer tüm kanallar net çekiyor. Uydu alıcıda manuel tarama özelliğini bulamadım,yok sanırım.Şimdi kafama takılan; bu 2 kanal için bisskey paylaşacak varmı, birde bisskey i girdikten sonra yapılacak birşey varmı direk yayın geliyormuş? Ayrıca ; bu çekmeyen kanallar için Video pid,Audio pid girmek istedim sorun ondan mı kaynaklı diye oyle bir yerde bulamadim. Uydu alıcı ; Markası millenium modeli : mln-7700

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

İlgili kanalların sinyal seviyesi normal görünüyor. Ayrıca sinyal ve kalite olarak iki bar olur genellikle bu ikisi de 60-70 den yukarı olması gerekiyor. Bu konuyla biss keyif hiç bir alakası yok bence:)

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam sana %98 çalısacak yöntem anlatayım.

Biss key dediğin olay çok farklı bir dünya biss key ile kanalın sinyal seviyesinin vb alakası yok , biss key dediğin çok farklı olay trt zamanında dünya kupası macında sifreye girerse biss key ile beraber açılıyordu. 

Şimdi hocam tv8 frekans : https://www.tv8.com.tr/sayfa-frekans-bilgileri 

Buradan frekansları not al , sonra menüde kanal ekleme bölümüne tıkla ve orada frekans ve symbol oranlarını gir , arama yap tv8 ve tv8.5 çıkacaktır , eğer aynı tp'lerden zaten mevcut derse , komple fabrika ayarlarına dön ve tekrar kanal eklemeye gelip 

12423 27500 V olarak arama yap ama şebeke arama ya da nıt search yazıyorsa onu açık duruma getir öyle arama yap baştan itibaren tüm güncel kanalları otomatik şekilde uydudan direkt indirecektir. 

Eğer dediklerimi tam anlamıyla yaptıysan ve hala tv8 calısmıyor sa 2 ihtimal kalıyor %2 lik kesimde. 

1 lnb bozuk olabilir o frekanslar da cakısma yasadıgı için çalışmıyordur tüm kanalları kontrol et baska kanallar da da sinyal yok diyorsa bu ihtimal daha da yükselir. 

2 cihazın içinde ki kondansatörler sisme yapmıs olabilir , ya da üretim , yazılım hatalı gelmis olabilir aldıgın yere götürürsün 5dk da bir yazılım atar ve geri verir , ya da sıfır değişimi yapar. 

yine olmazsa tekrar konuya yazarsın hocam ya da pm atarsın yardımcı olurum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

@ucanteneke hocam benim sinyallerin biri bu kanallarda %30 diğeri %10, diğer kanallarda sorun yok hepsi %70 ve üstü.

@roark hocam 1.dedigine istinaden sorunu konu icinde yazdım manuel kanal ekleme yok, tv8 in sitesine girerek tp listesinden ilgili olani sectigimde bu şekilde kanallar cikiyor yoksa hic cikmiyor.

Ayrıca lnb bozuk değil önceki uydu alıcıda bu Kanallari rahatca izliyordum.

İnt den araci firmadan aldim hazir paket geldi ürün kutuluydu yazılım sürümüne baktım 2018 Şubat da atılmış gözüküyor.tüm kanalları gösteriyor bu 2 kanal açılmıyor,ben anlamadım sorun neyden kaynaklı :s

hades_06 tarafından 06/Nis/18 03:24 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hacı boşver ne yapacaksın acunu... discovery falan yok mu, en kötü çizgi film kanalları izle...

{ p.s. televizyonu sadece -o da iptv- kahvaltı yaparken cartoon network ve akşam yemeği ile discovery science izlerken kullanıyorum... thanks to @vesselam :) }

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hazir konusu acilmisken bu bein in kanallarini uydudan calma imkani yokmu?

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

Peki bu sorunu geçtik hocam başka birşey soracağım; uydudaki şifreli beinsports ve tivibuspor Kanallari için kullanabileceğim biss KEY vs bir yöntem varmıdır?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Çok eskiden kullanılıyordu biss jet filan, bazı pay tv platformları bu şekilde izleniyordu. Artık şifreyi sürekli değiştiriyorlar gibi düşün. Uydu (OTA) üzerinden yazılım güncellemesi vs herbi boku yapıyorlar.

Diğer taraftan Türksat’ın sitesinden yada tv8 sitesinden frekansı bulup noname in dediği gibi çözebilirsin 

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Frekansın doğru olduğunu varsayarsak, lnb yi kendi ekseninde 30 derece sola veya sağa döndür. Uzun zaman önce biz sinyal kalitesini bu şekilde yükseltiyorduk istisna kanallarda.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Hazir konusu acilmisken bu bein in kanallarini uydudan calma imkani yokmu?

+9

next next next install
Toplam Hit: 1302 Toplam Mesaj: 10
uydu tv alıcı tv