UYDU KONTROLLÜ ARABA-ROBOT YAPIMI

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Selam arkadaşlar.Ben bir hayalimi hayata geçirmek istiyorum. Uydu ile web cameralı destekli uzaktan kontrollü bir araba yapmak istiyoruz. İşin kötü yönü uyduyu nasıl kullanacağız? Gsm i kullanarak da olur. Mesela 100-250 m arası çekebilen bir araba.Nasıl emniyetin kullandığı uzaktan kullandığı bomba imha arabası varya o tarz.Onu tasarlayan çocuğa Hollanda sahip çıkmışÇocuk STFA mezunu..Çok kişiyle irtibata geçdik.Korktuklarından yanıt vermediler veya uğraşamayız dediler.Bende sizlere takdim ediyorum...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

iyide uyduyu kullanırsanız çok geç tepki vermezmi?

bizim peder ingiltereden kamera getirmişti tv ye bişey takıon kamera radyosinyalleriyle uzakdan yayın yapıo canlı yayın birnevi bunu kuvvetlendirip uzakdan kumandalı araca monte etmiştim (evde tek başına 3 deki gibi) ama sağlıklı bişey değil radyo sinyalleri çou zaman birbirine karışıo ve mesafesi çok kısa kameranında bozulma ihtimali çok :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FuriousBuLL
    FuriousBuLL's avatar
    Erkek
    ir2'ye katılıyorum. Uydudan geç tepki vereceği kesin ama GSM şebekesi üzerinden olursa sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama bunu yapman için oldukça güçlü bir vericiye ve aynı zamanda güçlü bir alıcıya ihtiyacın var. Malzemeler temin edilebilir mi? İlk önce onu anlayalım. Ha bak bir de GSM şebekesinin giriş kodlarını bulmadan nasıl yapmayı düşünüyorsun bu işi? Bu da başka bir zorluk.

Mazeretim var: asabiyim ben.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    aslında alıcı ve vericiye cep partner hattı ile ses üzerinden modem olarak kullanabilirsin bedavaya anlık iletişimi sağlarsın? ama GSM şemalarını çok ii bilmek lazım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FuriousBuLL
    FuriousBuLL's avatar
    Erkek
    Tamam hadi yaptın diyelim: arada ses kopukluğu yaşanırs ne olacak? Sistemin kilitlenmesi olası değil mi? ir2 üstad başka bir yolu olması gerek bunun ya???

Mazeretim var: asabiyim ben.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

KARDEŞ UYDU KONTROLLÜ NASIL YAPACAGINI BİLMİYORUMDA BU GÖRÜNTÜ VE SES AKTARICI CİHAZLAR VAR KABLOSUZ LİNK AKTARICI DİYORLAR BELKİ ONLARLA BİRŞEY YAPABİLİRSİN

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Üzgünüm ama bu hayalinin olması zor. Uydudan nasıl sinyal yollamayı planlıyorsun.Uydudan sinyal alırsın,sinyal yollayamazsın.Uyduya data yollaman için değişik aparatlar mevcut,ve bu band ı senin uzaktan kumandalı araban için ayılmasını bekleme :) Senin yapacağın radyo dalgalarıyla olucaktır.. Onunda benzerlerini satın alabilirsin

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bir kere uydu dediğin şeyi her önüne gelen yurdum insanı kullanamaz daha doğrusu uydu denen olayın kişisel kullanıma açık olduğuda tartışılır ülkemizde tübitak ve ordu olmaz üzere(kısıtlı) çok az kurum ve kuruluşta bu tarz şeyler war snn uydu ile işin yok!Telsiz ile bu işi yapabilirsin kendine bir frekans ayarlarsın ve yaparsın zor değl.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    sim kart takılabilen cihazlardan takıcan arabaya oyle gsm li bişeyler yaparsnı

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Ben o uydu işini öğrendim.Uyduda belli genişlikte bant genişliği alıyormuşsun.Bu da çok pahalıymış.Sadece büyük şirketler kullanabilir. Radyo dalgaları falan amatör kalıyor. Bence de en iyisi gsmdir.Bir de bu kamera işi iyice zorlaştırıyor.Profesyonel elektronik mühendisleri yaklaşık 15 kişi bir araba yarışı yaptılar.Hepside uydudan kontrollü arabalardı.Ama onların sponsoru falan var. Ve dediğiniz gibi yavaş değildir.Sen parayı ver bakalım,yavaş mı hızlı mı görürsün demi?? Fikirlerinizi,önerilerinizi bekliyorum.Çok sağolun arkadaşlar...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
Toplam Hit: 3365 Toplam Mesaj: 10