Uydudan Anlayanlara Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar;

Uzun arayistan sonra lg 660s led tv aldim.Aldim almasina da bir turlu uydu kanallarini oturtamadim. Uydu uzerinden kanal arattirdigimda genelde seyredilen kanallar disindaki kanallari ve dsmartin vs sifreli kanallarini bulabiliyor.

Uydu ayarlarina baktigimda sinyal kalitesi %100 sinyal seviyesi ise %50 gorunuyor.

Yaptigim denemelerden, google arastirmalarindan ve kablo uclarini yeniden yapmamdan sonra bu %50 lik sinyal seviyesi durumundan cok pis killanmis durumdayim.

Sanirim sinyal seviyesi yuzunden diger kanallari yakalayamiyor. Tv icindeki dahili uydu alicisini bertaraf edip yillarin emektari yumatu da bile farkli bir kanal kombinasyonu bulamadim.

Fazla uzatmadan..

Asil sormak istedigim sey aslinda bu sinyal seviyelerini yukselten ufak cihazlar varmis.Asagidaki linkte var bikactane ..

http://www.hepsidijital.com/sinyal-yukseltici

Bunlardan alsam sinyal seviyesini yukseltebilirmiyim yoksa bunlar bi ise yaramazmi ?

Gerci bunlarin disaridan herhangi bir guc beslemesi olmamasi da bi garip geldi.

Tesekkurler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

üzerinde yazılan kazançlar doğru ise çözemeyeceğin kanal yoktur. Bu cihazı LNB yada disecq çıkışına bağlaman gerekli.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Bireysel mi çanak?

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

Bireysel mi çanak?

Evet hocam bireysel. Uzerindeki lnb ye 4 receiver baglanacak bi aparat takmislar en son ve bu aparata 2 receiver bagli ben bu 2 baglantidan birini kullaniyorum. catinin altindan kabloyu kesmek durumunda kaldim (kestim fakat sabitlenen fislerle bir disi bir erkek seklinde tekrar bagladim (zannimca bu sinyal sorunu da iki kablonun farkli kalitede olmasindan kaynakli))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

1- sinyal yükselteci bir halta yaramaz o şıkkı salla

2- sinyal kalitesi herşeyden etkilenmiş olabilir

açalım = çanak, lnb ,kablo, f konnektör yaptığınız ek  , sıkıntı birinde yada 1,2,3,4 hepsinde bir olabilir. uzaktan söylemek zor

sinyal oranı izlediğiniz kanallara pek etki yapmıyorsa boşa sinyal oranına takmayın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

çanak tam ayarlı değilse ondan yapar birde kablodan yapar rg6 u6  kabloyu lnb ye kadar yenile.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

hacım f klavyedeyim zor yazıyorum. kısaca canak bireyselse ve lnb cok cıkıslı degilse o abaratı kaldır at. öle abarat olmaz, sebebi diger receiver on konumdayken, örnek horizantal kanalı izlerken senin cihaz vertikali bulmaz. bireysel lnb bir cihaz icindir, tek canak cok receiver olsun dersen ihtiyaca baglı cok cıkıslı lnb alacaksın. yok dersen ki yok öle degil hersey olması gerektigi gibi o zaman canagın ayarsız.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Herkese cevaplar icin tesekkur ederim.

Sorunu cozdum sorun kablo farklikiklarindan degilmis televizyonun arkasindaki anten prizinin icindeki petal plaka sinyali dusuruyormus.

Ayni sorunla karsilasanlar hic ugrasmasinlar. Priz cikartildi kablo direk televizyona baglandi sinyal sorunu ortadan kalkti.

Bu arada o sinyal yukseltici hakkatten hic bi ise yaramadi haberiniz ola..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

http://forum.shiftdelete.net/uydu-alicilari-ve-ekipmanlari/216375-uydu-eksik-kanal-sorunu.html

bende 660s var

burda yazmış adam ama ben beceremedim bide sen dene

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

edit. sorun çözülmüş.

DadasAdam tarafından 10/Ara/13 11:39 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek
    tutrakan_d bunu yazdı

Herkese cevaplar icin tesekkur ederim.

Sorunu cozdum sorun kablo farklikiklarindan degilmis televizyonun arkasindaki anten prizinin icindeki petal plaka sinyali dusuruyormus.

Ayni sorunla karsilasanlar hic ugrasmasinlar. Priz cikartildi kablo direk televizyona baglandi sinyal sorunu ortadan kalkti.

Bu arada o sinyal yukseltici hakkatten hic bi ise yaramadi haberiniz ola..

herhalde önceden aldığın anten prizi büyük ihtimal ortak anten tesisatları için olsa gerek.bu tür prizler genelde uydu için dedildir yani normal bildiğimiz tv antenlereiyle oluşturulan apartmanlarda sinyali dairelere dağıtmak içindir ve sinyal dağıtımı daiırelere yani eşit olması için
    her anten prizine direnç takılır.günümüzdeki anten prizlerinde smd direnç takılı halde geliyor.başıma çok defa geldi.çanak kurulumlarına gittiğim zamanlarda herşey dört dörtlük ne yapsam sorun çözülmüyor bakıyorum sinyal düşük anten prizi ısınıyor hemde aşırı
    .çözüm ya prizi iptal et yada içindeki direnci iptal et yada takıldığı devre yoluna göre kısadevre et

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 1414 Toplam Mesaj: 11