folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Uzak Mesafeye Görüntü Aktarımı

Uzak Mesafeye Görüntü Aktarımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Dostlar konumuz şu maksimum 13 14 metre uzaklıktali LG LED TV ye görüntü aktarmam gerek fakat güzel olsun iyi olsun diye almış olduğum LG LED kardeşimizin VGA portu yok , bende bu sorunu aşmak için görüntüyü alacağımız kaynaktan sonra KONSOL şeklinde olan aparat değil vga to hdmi çevirici kullandım ilk çevirici 1 sene kadar gitti gitmedi yılın %50 si çalıştı NO SIGNAL e düşüyordu ve bozuldu ardından 20 gün önce s-link in bir vga to hdmi çeviricisini aldım buda 1 hafta gitti gitmedi ilk açılışta görüntü veriyor 4 5 dk sonra NO SIGNALE düşüyor ve başka herhangi bir atraksiyonada girmiyor gün içinde anlayacağınız 2 konsol patlattık + 20 metre hdmi kablo şuan faydasız sürekli bir masraf kapısı

vga to hdmi çeviricilerin neden bozulduğunuda anlayabilmiş değilim çok uzak mesafeye sinyali çevirip göndermeye çalışırken uzak mesafenin etkisiyle devrelerde sıkıntımı oluşuyor nedir bilemiyorum zorlanıyor sanırım.

Şimdi sormak istediğim  13 14 metre uzaklığa vga kaynaktan nasıl görüntü taşıyabilirim nasıl taşıyabileceğimi biliyorum ama bunu test edip tecrübe eden böyle bir sorunla karşılaşmış olan varmıdır ( bu arada 20 metrelik hdmi kablo elimizde patlıyor her tür senaryoda )

vga girişli bir led tv takabilirim elimde var vga portsuz LG yi değiştirebilirim fakat direk kaynak - SADECE VGA KABLO 13 14 METRE - hedef arasında taşıma yapabilirmiyim direk vga kablo + "vga güçlendirici" arada veyahut kaynaktan hemen sonra kullanmam gereklimi? durumumu çözermi

cat5 kablo ile taşıyabilecek çözümler var kaynak - cat5cihaz - cat 5 yada 6 kablo - cat5cihaz - hedef gibi fakat bunu tecrübe etmiş olan varmıdır verimi nasıldır

kablosuz görüntü aktarımı yapılabilir sanıyorum ki fakat vga görüntü alacağımız kaynak cihaza herhangi bir erişimim yok direk plug and play kablosuz görüntü aktarabileceğim sistemler varmı yani driver vs.. kurulumu gerçekleştirmeden yada işletim sisteminden oraya buraya tıklamadan direk takıcam basıcam tek tuşuna WPS tuşu gibi hayal edelim hop alıcı aparatını tanıyıp görüntüyü vericek

tecrübe etmiş olan varsa verim hakkında yönlendirme yapabilirse sevinirim.

LaNCeLoT tarafından 14/Haz/15 14:57 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam Gefen ürünleri kullanıyoruz biz şirkette. Gayet kaliteli hdmı to cat5. Loop özelliği de var bir sender 3 receiver ile atıyorum 4 adet tv çalıştırabilirsin 

Anti Envato
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THY
    THY's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sana lazım olan bu hocam

http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html

Hayvanlar insanlardan daha saygılıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

bakiim  2 çözümede , gefen biliyorum ama kol gibi fiyat harcıcaz mecbur çözüm kalmadı :) teşekkür ettim ikinizede hocalar

LaNCeLoT tarafından 14/Haz/15 14:56 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Uzak mesafe deyince kilometrelerce diye anladım.  15 metre uzak mesafe değil burnumuzun dibi oluyor. 😂

Bence senin sorunun görüntü kablonun kalitesiz oşması. Ayrıca hem konsolda hemde tv de olan girişleri bilmeden pek birşey diyemeyiz.

Hepsiburada.com gibi yerlerde kablosuz aktardılar var ve çok salakca şeyler yoksa 15 metre de çalışırlar. 5ghz olanını al.  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Dostum bu "tos" vga giriş ve çıkışlı olması gerek

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Uzak mesafe deyince kilometrelerce diye anladım.  15 metre uzak mesafe değil burnumuzun dibi oluyor. 😂

Bence senin sorunun görüntü kablonun kalitesiz oşması. Ayrıca hem konsolda hemde tv de olan girişleri bilmeden pek birşey diyemeyiz.

Hepsiburada.com gibi yerlerde kablosuz aktardılar var ve çok salakca şeyler yoksa 15 metre de çalışırlar. 5ghz olanını al.  

İnceliyorum vga girişlileri , kablo kaliteli aslında da vga to hdmi çevirici 2 taneside patladı çevirip uzağa gönderemiyor sinyali sanırım

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1271 Toplam Mesaj: 8
uzak mesafe görüntü aktarım vga görüntü