folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Uzaktan DVR İzlemekle İlgili Bir Sorunum Var Yardım Edermisiniz?

Uzaktan DVR İzlemekle İlgili Bir Sorunum Var Yardım Edermisiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gakkos
    gakkos's avatar
    Erkek

Merhaba bir yerin DVR sini çok güzel izliyordum ( bu yer girip çıktığım bir yer değil fakat sabit IP ve ağına bağlana bildiğim bir yer fakat sürekli ağında değilim istediğim zaman mekana yakın bir yerden gidip ağa girip işlem yapa bilirim)
    DVR hem ie den hemde CMS programından izliyordum sonradan bu mekana bir adet 
    tp link modem router getirdiler bu cihazı modem olarakmı kulanıyorlar yoksa accespoint olarakmı bilmiyorum ama sabit ıp girdiğimde direk tp link modem router sayfası geliyor ve içine gire biliyorum ama hiç bir port açık değil... bana ne önere bilirsiniz? kendileri uzaktan izlemeye devam ediyor bunu biliyorum.... aklıma gelenleri yazmaya çalıştım eksik bişey varsa sorun lütfen. saygılarımla

0001110010100001001100110011011111000011001110
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

\\Ip adresi:port numarası olarak girebilimen gerekiyor.

Örnek \\88.55.55.1:80

örnek \\88.55.55.1\ ...... 8000,9000,34567,15961,37777,37778 gibi

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

o modem uzerinden port yonlendirmesi yapman gerekiyor.

orn:

onceden ie uzerinden xx.xx.xx.xx ip sini yazdiginda zaman dvr i izliyorsan bugun bu ip yi yazdiginda modemin ara yuzu geliyorsa modemin ayarina girip

port yonlendirmesi yapman gerekiyor.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gakkos
    gakkos's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

\\Ip adresi:port numarası olarak girebilimen gerekiyor.

Örnek \\88.55.55.1:80

örnek \\88.55.55.1\ ...... 8000,9000,34567,15961,37777,37778 gibi

öncelikle cevap için çok teşekkür ederim evet denedim daha önce bir kaç yeride bu şekilde izlerdim ama şimdi bu işe yaramıyor malesef...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gakkos
    gakkos's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

orn:

onceden ie uzerinden xx.xx.xx.xx ip sini yazdiginda zaman dvr i izliyorsan bugun bu ip yi yazdiginda modemin ara yuzu geliyorsa modemin ayarina girip

port yöndermesini port açarak yapmam mı gerek? eğer port açmam gerekiyorsa port açmaya kalktığımda modeme giriş yasaklanıyor otomatik çok garip bir durum bu rurumda direk ağdan girip tekrar yaptığım ayarı düzeltmem gerekiyor...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    gakkos bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

orn:

port yöndermesini port açarak yapmam mı gerek? eğer port açmam gerekiyorsa port açmaya kalktığımda modeme giriş yasaklanıyor otomatik çok garip bir durum bu rurumda direk ağdan girip tekrar yaptığım ayarı düzeltmem gerekiyor...

Zaten uzaktan izleniyorsa port yönlendirmesi yapılmıştır.Senin giridğin modem de portlar açık değil ise başka bir router üzerinden yapılmış olabilir. Ya da senin girdiğin başka bir internet hattına bağlıdır. Kamerayı başka internet hattına bağlamışlardır. Bir çok şey neden olabilir.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gakkos
    gakkos's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı
    gakkos bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

orn:

Zaten uzaktan izleniyorsa port yönlendirmesi yapılmıştır.Senin giridğin modem de portlar açık değil ise başka bir router üzerinden yapılmış olabilir. Ya da senin girdiğin başka bir internet hattına bağlıdır. Kamerayı başka internet hattına bağlamışlardır. Bir çok şey neden olabilir.

başka bir internet hattı olmadığını kesin biliyorum. başka ne yapabilirim?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    gakkos bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

orn:

hocam yazdığında anlaşılmayan bir yer var. sen networke hem localden hemde wan danmı erişiyorsun. eğer localdende erişebiliyorsan şöyle yapmalısın. ip scanner proğramı ile localdeki ipleri taratıp dvr cihazının ve modemin local ip adreslerini tespit edersin. önce dvr cihazına bağlanıp cihazın içerisndeki settings network ayarlarından port listesini alabilir yada değiştirebilrsin. bu port listesinide modemin içerisine set edebilirsin. dışardan mode wan ip ile eriştiğin de klitleniyr ise seni atak olarak algılayıp hattını kesiyor olabilir. modemede localden erişirsen bu sorun olmaz.

localden erişemiyor isen. eriştiğin cihaz modem olmayabilir. içersinde ISP ayarları varmı yani ttnet kullanıcı adı şifre gibi. bak bakalım. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gakkos
    gakkos's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    gakkos bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

orn:

hocam yazdığında anlaşılmayan bir yer var. sen networke hem localden hemde wan danmı erişiyorsun. eğer localdende erişebiliyorsan şöyle yapmalısın. ip scanner proğramı ile localdeki ipleri taratıp dvr cihazının ve modemin local ip adreslerini tespit edersin. önce dvr cihazına bağlanıp cihazın içerisndeki settings network ayarlarından port listesini alabilir yada değiştirebilrsin. bu port listesinide modemin içerisine set edebilirsin. dışardan mode wan ip ile eriştiğin de klitleniyr ise seni atak olarak algılayıp hattını kesiyor olabilir. modemede localden erişirsen bu sorun olmaz.

localden erişemiyor isen. eriştiğin cihaz modem olmayabilir. içersinde ISP ayarları varmı yani ttnet kullanıcı adı şifre gibi. bak bakalım. 

dvr ye çok güzel bağlanıyorum ama dvr cihazına local yada wlan dan da bağlansamda cihaz network bölümüne erişim yapmaya izin vermiyor :(  eriştiğim cihazda modem olup olmadığına bakıcam hatta resim ile buradan paylaşacağım ama Akşam ancak :) ilgine teşekkür ederim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

eğer dış ip ile bağlanıyorsan önceden 80 portu direk dvr cihazına yönlendirildiği içindir şimdi ise girdiğinde tplink cihaza erişiyosan muhtemelen cihaz access point olarak düzenlenmiştir ve dvr modem üzerinden başka porta yönlendirilmiştir.port scan çekmen fayda sağlayacaktır.Eğer uzaktan izleme yapıyorlar ve buna eminsen başka porttan yayın yapıyor demektir cihaz. Eğer lan erişimin varsa da ip scan çekip dvr cihazının ve modemin lan ip lerini bulur onlara erişip de yapabilirsin

trooper tarafından 09/Eki/15 17:51 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

aynı şey oto sanayide bir müşterimin başına geldi   dvr şifrelerini ve portlarını değiştim bir daha erişe bilen olmadı :)

onekine?
Toplam Hit: 1856 Toplam Mesaj: 11
uzaktan dvr izlemekle ilgili bir sorunum var yardı