Uzman Vbciler Yardımmm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VatanisTurK
    VatanisTurK's avatar
    Erkek
    arkdaşlar örnegın web sıtede bır yer var yandakı labelde Kod: t1231gyh yazıyor ben şunu ıstıyorum ben vısual basıcte bı program yazıyorumşu an calıştıgım fırma ıcın bu programda orada yazan  kodu otomatıkman alt alta excelde kaydetmesını ıstıyorum nasıl yapabılırım  örn: A1 kısmına kaydetıcek ?

Devlet-i Osman-i Ali"de terfi"i temayuzilim irfan-i ile olmaz ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak medeni haz ya da olacak delikle temas. ---- Millet Kadınla ilgili konu acıyor biz açınca siliniyor alın url:moderatör silmeye alısık onca konu oluyor kadınlarla ilgili küfürler yazılıyor bız acınca anlaşılmadan sılınıyor örnegın su url"deki söz http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=S%F6zler&folderid=42998 amı olanın ımanı olmaz sözü kim için söylenmiş söylesenize amk hadi ? benım konuma gelip öyle böyle demesini bılyordunuz ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

Visual basicten excele kayıt vs.

Alıntı...

diyelim bir tablonuz var ve bu tabloya vbdeki programınızdan uygun şekilde veri göndereceksiniz...........
    ve kullanıcı sizin tablonuzun orjinalliğini bozamıycak....

Evet arkadaşlar öncelikle herkese merabalar.

Şimdi diyelim bizim visual basicte yaptığımız bir program var ve ondaki bilgileri bir excel tablosuna göndermek istiyorsunuz....

öncelikle vbdeki projemin bulunduğu klasöre benim biçimini yaptığım tabloyu isminide tbfbas olarak değiştirip atıyorum sonra aynı klasöre aynı excel tablosundan birtane daha kopyalayın bunun da ismini tbfbas1 olarak değiştirip atıyoruz.yani iki tane aynı düzende iki tane tablo buluncak projenin içinde..
    sonra programa bir buton oluşturup onunda captionunu excele gönder diye ayarlıyoruz.ve bu butonun clickcini açıyorum yani kod bölümünü....
    privative sub excelegonder_click;

Dim exEE As Excel.Application
    Dim m As Integer
    Set exEE = CreateObject("excel.application")
    exEE.Workbooks.Open (App.Path & "\TBFBAS.xls")
    exEE.ActiveWorkbook.SaveAs (App.Path & "\TBFBAS1.xls")

'şu an excel tablomuzu açtık
    sonra

exEE.Cells(3, 7) ="ibrahim özbaş" 'buda 3.satır 7. sütüna ibrahim özbaş yazar

exEE.Visible = True
    End Sub

diyelim ben text1 ve text2 deki değerleri oluşturduğum tabloma atıcak ve toplamlarını 10. satır 11. sütüna atıcağım bunu içinde yukarda ibrahim özbaş yazdırdığımız kısım varya oraya alttakileri yazın;

exEE.Cells(8,11) =text1.text '8. ssatır 11.sütüna text1 deki değeri yazazar
    exEE.Cells(9,11) =text2.text
    exEE.Cells(10,11) =val(text1.text) + val(text2.text) 'burdada text1. ve text2. deki değerleri 10. satır 11. sütüna atar yanlız text1 ve text2 deki değerler sayı olsun

başka ne yapabilirsiniz diyelim benim bir database kaydım var ve ben o database kayıtlarını excele gönderip kaydetmek istiyorum onun içinde programda databasi butonda açıp aynı şekilde kodları yazmak gerekir örneğin; exEE.Cells(15,15) = teltab!adı gibi...

bu ne işime yarar gördünüz gibi databese kayıtlarını excelde daha önceden hazırlanmış bir biçimde ve düzenli bir şekilde istediğim şekilde gönderip kaydetme ve excelden çıktı almaya yarar....işin iyi tarafı kullanıcı gönderdiğiniz veride bir değişiklik yapsa da ve kaydetse de benim orjinal tablomda hiç bir şekilde değişiklik olmuyo zaten iki tane tablo kullanmamızın sebebi de o .....program ikinci tabloyu birinci tablo üzerinden açıyo.. :)

bu ara gönderilen verileri kaydetmek için farklı kaydet butonu seçilmelidir...

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VatanisTurK
    VatanisTurK's avatar
    Erkek
    aynısını dınrıdım paşa sagolda ben ınternetten sıtıyorum herhangı brıyere degeL

Devlet-i Osman-i Ali"de terfi"i temayuzilim irfan-i ile olmaz ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak medeni haz ya da olacak delikle temas. ---- Millet Kadınla ilgili konu acıyor biz açınca siliniyor alın url:moderatör silmeye alısık onca konu oluyor kadınlarla ilgili küfürler yazılıyor bız acınca anlaşılmadan sılınıyor örnegın su url"deki söz http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=S%F6zler&folderid=42998 amı olanın ımanı olmaz sözü kim için söylenmiş söylesenize amk hadi ? benım konuma gelip öyle böyle demesini bılyordunuz ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek
    internetteki excele kayıt tam bilemiyorum hiç uygulama şansım olmadı Ne yazık ki yardımcı olamayacağım.

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirhot
    sirhot's avatar
    Erkek

VatanisTurK bunu yazdı:
    -----------------------------
    aynısını dınrıdım paşa sagolda ben ınternetten sıtıyorum herhangı brıyere degeL
    -----------------------------

internetten istiyorum derken ne demek istedin anlamadım ? Sunu yapmak ıstiyorsun sanırım; bir şirketin sitesi var ve butun bayiler buradan excel'e gereken bilgileri girecek ?

bu şekilde birseyse hangi dille? bu vb ile olmaz script dilleri ile olur

#darkedition.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tetris
    tetris's avatar
    Erkek

sayfanın kodlarını winsock ile alman lazım. daha sonra o kaynak kodları içerisinde ilgili yerleri çekeceksin ve kodu ayıklayacaksın.

sonra arkadaşın verdiği şekilde excel e aktarırsın kodu. 

Toplam Hit: 2593 Toplam Mesaj: 7