Uzun Yazıları Ekrana Sığdırm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhabalar, Bir projenin en sevmediğim fakat aslında en önemli olan kısmına görseline geçtim, 3 aşağı 5 yukarı bir seyler cikarttim. Kendimce responsive bir tasarımda oldu fakat data grid tarzi yerlerde sorun yaşıyorum ve uzun tek metinler var aşağıdaki gibi :

https://yadi.sk/i/9H3rTZfP5Ld9IQ 

bunlara nasıl bir cozum bulmam lazım, Mesela ekran cözünürlüğüne göre font da değiştirerek yapilabilir mi hazır bir kütüphane var mı bunun icin ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bu konuyu tecrübe edinmiş biri. Olarak 

https://stackoverflow.com/questions/34833815/showing-truncated-text-on-hover-using-css-ellipsis-overlaps-text-below-it

Bu işini her türlü görecektir..

MhmdAlmz tarafından 21/Eyl/18 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Üstteki çözüm bir seçenek, ek olarak font-size ları viewporta göre verebiliyorsun. Örneğin font-size:8px; yerine font-size:8vw; kullanabilirsin. Bu şekilde değiştirirsen ekran boyutu değiştiğinde font boyutu da değişecektir.

Başka bir seçenek de overflow-wrap: break-word; komutunu kullanabilirsin ilgili yer için. Kısaltmayıp aşağı satıra geçebilirsin bu şekilde.

swalker tarafından 21/Eyl/18 11:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1107 Toplam Mesaj: 3
fuck bootstrap bootstrap 4