folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Vadesi Geçmiş Vergi Borcu Nasıl Ödenir ?

Vadesi Geçmiş Vergi Borcu Nasıl Ödenir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kyk borcunu yapılandırmıştım. 2 ayda bir ödenecek şekilde taksitlendirdim. lakin 2. taksiti ödemeye girdiğimde ilk iki taksitten biri ödenmediği için tecil işlemi bozulmuştur benzeri bi uyarı aldım ve taksiti yatıramadım. 

vergi dairesi internet sitesi, e devlet ve bankadan denedim yine ödeyemedim. 

bunu nasıl çözeriz bilen var mı ?

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Merhaba, benzer bir araç vergisi nedeni ile bu şekilde ilk iki taksitten bir tanesi kaçırıldığı için taksitlendirme işleminin iptal edildiği bilgisi verildi. Belki de buna benzer bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz.

Vir sapit qui pauca loquitur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

Merhaba, benzer bir araç vergisi nedeni ile bu şekilde ilk iki taksitten bir tanesi kaçırıldığı için taksitlendirme işleminin iptal edildiği bilgisi verildi. Belki de buna benzer bir durumla karşı karşıya olabilirsiniz.

İptal edilse dahi ben şuan hiç bi şekilde ödeme yapamıyorum. tecil dosyası ihlal edilmiştir yazıyor ödeme yapmak istediğimde.

bu böyle kalacak mı? tamam ihlal ettiysem ne yapacağımıda söylemiyorlar. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Sizin durumunuz için net bir bilgim bulunmuyor. Ancak yine kendimizden örnek vermem gerekirse, vergi dairesinden tüm tutarın ödenmesi gerektiğini söylediler. Bunu nereden ve nasıl yapacağımız hakkında görevlinin de bir bilgisi yoktu. 

Vir sapit qui pauca loquitur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ben de unuttum taksitleri ödemeyi aynı duruma düştüm. hadi faiziyle komple ödeyeyim diyorum onu da ödetmiyor. illa bi yerlere gitmek gerekecek lanet şey için.

edit: muhasebecime sorup yazarım buraya da

Cosmic tarafından 04/May/21 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

daha önce benzer şekilde unuttuğum için kilitlediler yasa da şöyle diyor 1 takvim yılı içerisinde 2 kere ödenmezse iptal olur. O yüzden vergi dairesine gideceksiniz durumu anlatacaksını onlar taksidin kilidi açacak ve yeniden ödeyebileceksiniz. Eğer vezne açıksa parayı emanete yatırmanızı isteyebilirler ya da kredi kartı ile internetten ödeyeceğinizi söylersiniz toplamda 5 dakikalık bir işlem ama vergi dairesine gitmek gerekiyor böyle aptal bir işlem için. telefonla ulaşmayı deneyin belki insaflı bir memura denk gelirsiniz telefonla halleder..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

daha önce benzer şekilde unuttuğum için kilitlediler yasa da şöyle diyor 1 takvim yılı içerisinde 2 kere ödenmezse iptal olur. O yüzden vergi dairesine gideceksiniz durumu anlatacaksını onlar taksidin kilidi açacak ve yeniden ödeyebileceksiniz. Eğer vezne açıksa parayı emanete yatırmanızı isteyebilirler ya da kredi kartı ile internetten ödeyeceğinizi söylersiniz toplamda 5 dakikalık bir işlem ama vergi dairesine gitmek gerekiyor böyle aptal bir işlem için. telefonla ulaşmayı deneyin belki insaflı bir memura denk gelirsiniz telefonla halleder..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Çözüm basit. Vergi dairesini arıyorsunuz, taksiti atlamışım, yapılandırmam bozulmuş. Ödeme yapmak istiyorum, dosyayı normal haline getirir misiniz diyorsunuz.

Yabancıların "I've gone ahead" diye başlayan cümlelerinin bir benzerini söylüyor memur ve faiziyle yapılandırma öncesine dönüyor dosyanız. Bu aşamadan sonra ister parça parça ödeyin, isterseniz tek seferde.
    Maalesef faizler fena.

Twitter: @CanKirca
Toplam Hit: 1007 Toplam Mesaj: 8
vergi