folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Vakıfbank Paket Saçmalığı Nedir ?

Vakıfbank Paket Saçmalığı Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Yeni başladığım işte maaş hesabı olarak Vakıfbanktan bir hesap açmam istendi. Önümdeki 4 müşterinin işi 2 saat sonra bittikten sonra sıra bana geldi. Bir an önce hesabı açıp siktir olup gitmek istiyordum. 1 hafta önce işbankasından hesap açmıştım. 30dk içinde sıra gelmiş 10 dk içinde işlemlerim bitmişti. 

Vakıf bi sürü kağıt çıkardı , onu doldur bunu imzala. + Gişeye 24 lira bir ödeme yapmanız gerekiyor dediler. (İşbankası beş kuruş almamıştı , diğer bankalar nasıl bilmiyorum)  Neyse saçma sapan uzun prosedürlerden sonra parayı yatırdık , hesabı açtık ayrıldık.Arkadaşlar daha sonra hesaptan parayı çekebilirsin demişlerdi. İş güç derken ATM şifremi bile yenilemedim.

Neyse bugün baktığımda yatırmış olduğum paranın "vakıfbank web paket ücreti" adı altında kesildiğini hesabımda sadece 90kuruş kaldığını gördüm. =) 

Şikayetvar sitesinde biraz baktığımda acayip acayip paketler olduğunu ve insanları bi şekilde bu paketlere dahil edip güzel paralar kestiklerini gördüm. Özellikle kredi çekenleri baya baya hacılamışlar gibi görünüyor.

https://www.sikayetvar.com/vakifbank/vakifbank-hesap-acarken-masraf-bedeli-talep-etme
    https://www.sikayetvar.com/vakifbank/vakifbank-halden-anlayan-paket-17

Bu konuyu açma sebebim ;
    1-Bu bankayla çalışacak olanlar - kredi mredi alacak olanlar ayık olsun.
    2-Bu mevzu ne cidden ? Detaylı anlatabilecek olan var mı ? Hesap işletim ücreti olayına çözüm mü bulmuşlar bu paket olayıyla ? Pakete dahil olmazsanız işinizi göremezsiniz , pakete dahil olursanız sizi bi güzel severiz... 

Bana hesap açılışı için bu parayı vermeniz gerek dediler. Web paket falan ne ayak anlamış değilim. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Hesabı maaş hesabı olarak açtığında böyle bi durumun olmamasi gerek.10 gun önce arkadaşım için maaş hesabı açtırdık para filan vermedik

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

Hesabı maaş hesabı olarak açtığında böyle bi durumun olmamasi gerek.10 gun önce arkadaşım için maaş hesabı açtırdık para filan vermedik

Bahsettiğin konu anlaşmalı firmalar için geçerli. Benim çalıştığım firma yeni açıldığı için böyle bir anlaşması yok. Fakat zaten mevzu hesap açtım para kestiler değil , bana hesap açılışı için para ödemeniz gerek diyerek "web paket" diye bişey satmışlar.(Bu web pakette isteğe bağlı alınabilen , aylık 5-10 havale-eft için ücret alınmaması gibi bişeyi sağlayan bir hizmet, adamlar bunu beni yanıltarak sattılar =) )

Ben işin 23-25 lirasında değilim kredi çekenlerede -dosya masrafları dışında- bu tip paketler satarak sağlam paralar almışlar. Vakıfbankla ilgili şikayetlerin çoğu bu paket olayıyla ilgili. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

bankalardaki memurların bir kısmı yapıyor bunu.

yeni hesap açılışlarında genel prosedürleri imzalatırken araya hedef doldurmak üzere birşeyler sıkıştırıyorlar.

bende teb'de şirket hesabı açarken business kart patron kart bilmemne kart başvurusu falan yapmışım, 2-3 tane kredi kartı gelmişti, hepsini iptal ettirdim.

artık bankalarda birşeylere imza atacaksam, personeli uyarıyorum, bak diyorum sadece şu işlemi yapacağız, sonra adıma bilmemne hizmeti tanımlanırsa, bilmemne kartı başvurusu söz konusu olursa buraya geri dönerim, diyorum. ona göre davranıyorlar.

bazıları da açık sözlü, abi hedefi tutturursam prim alacağım, ben size kart başvurusu yapayım, siz kullanmayın aidat olmuyor zaten, icabında sonradan iptal edebilirsiniz falan diyor (:

herkes ekmeğinin derdinde neticede anlayışla karşılıyorum, ama bunu habersiz yapanlara çok kızıyorum. imzaladığımız 1 düzine sayfayı komple okumuyoruz neticede.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

İş bankası kullandığım zamanlar mutluydum şimdi zorunlu olarak Vakıf kullanıyorum allah cezasını versin 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu olay geçen sene çıktı sanırım , cepteteb ,enpara , ingonline , kuveytturk bilmemne , işlem ücretsiz bankacılık çıkarttıklarından sonra vakıfbankta nasıl ben müşterime bunu ürün olarak satarım diye düşünüp farklı paketler yapmış.

ÜCRETLER AYLIKTIR YILLIK DEĞİL

web paket 20-22TL arası bir fiyatlandırmaya sahip ayda 5 eft 25 havale hakkı variyor.

standart paket  30-37 TL arası bir fiyatlandırmaya sahip 30 havale 10 eft ile 1 adet şubeden havale 5 atm havalesi ile 1 yıldan eski hesap özeti çıkartma veriyor.

full paket 91-109 tl arası fiyatlandırması var 50 havale 20 eft hakkı 3 şubeden havale hakkı 10 atm havalesi hakkı 3 şubeden eft hakkı ile 3 defa 1 yıldan eski ekstre çıkarma hakkı variyor.

Tamam da zaten yukarıdaki özellikler cepteteb ve enpara da zaten ücretsiz yine kuveytturkdede böyle fakat vakıfbank ziraat vb. devlet bankaları müşerileri bu bankaları garantili gibi gördükleri için bu ücretleri malesef ödüyorlar.

benim amcam da aynı , ortak kira aldığımız biz yer var 3 e bölünüyor.  enpara vb. kullansa sıfır para ödeyecek ama 3 tane havale parası ödüyor 30 40 tl para gidiyor eksiliyor.

kaç yaşına gelmiş adamları bu saatten sonra yeniliklere alıştrmak zor işte bu bankalar bu sayede bu insanları sömürüyorlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

İş bankası kullandığım zamanlar mutluydum şimdi zorunlu olarak Vakıf kullanıyorum allah cezasını versin 

Vakıfbankta ne gibi sıkıntılar yaşıyorsun ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Bizim peder devlet memuru maaşı ziraatten alıyor, geçen bi kredi mevzu oldu adamdan 2 otomatik ödeme talimatı, 2-3 farklı saçma sapan sigorta falan yaptırmaya kalkmışlar. Bankaya gittim otomatik ödemeyle mi kredi veriyosunuz dedim, yarım saat sonra krediyi verdiler.

Önüne gelen denk getirmeye çalışıyor

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Bizim peder devlet memuru maaşı ziraatten alıyor, geçen bi kredi mevzu oldu adamdan 2 otomatik ödeme talimatı, 2-3 farklı saçma sapan sigorta falan yaptırmaya kalkmışlar. Bankaya gittim otomatik ödemeyle mi kredi veriyosunuz dedim, yarım saat sonra krediyi verdiler.

Önüne gelen denk getirmeye çalışıyor

ziraat ve denizbankta valideye benzer şeyler yapmış.

bizim oturdugumuz yer başka bankayı başka şubeden hesap açılmış , hesabı oturdugumuz yere taşıma için başvurduk gitmişler o hesabı silmeden yeni şube için yeni hesap açmışlar.

hadi bunları sktr et ziraat 4 tane hesap açmış kredi çekerken kredi için ayrı hesap girmişler otomatik ödeme talimatı için ayrı hesap açmışlar bide gidip eksiye düşsün diye bi hesap daha açmıslar.

bankalar kafayı yiyor. Abi iyi hizmet verin iyi hizmete zaten para kazanıyorsunuz deli gibi kredilerden

Toplam Hit: 1084 Toplam Mesaj: 9
vakıfbank paket