folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vali Filmini İzleyen Var Mı?

Vali Filmini İzleyen Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek

Ben dün izledim filmi.... süslemeden, yalnızca birkaç aksiyonla, yalın ve sade bir şekilde anlatılmak istenen o kadar güzel anlatılmışki ve direkt ifade edilmiş, film çok hoşuma gitti. Birkaç cümlesi özellikle dikkatimi çekti eminim izleyen herkesinde dikkatini çekecek ve bir an durup düşünecek. filmde birkaç olayıda yansıtmışlar örn: sabancı suikasti.... birde sonlara doğru "yolda giderken yanlış işaretlerle yönlendirlmezsem" gibisinden bir cümle vardı, yanlış anlamadıysam buradada menderes kazasıyla ilgili yansıtma yapılmaya çalışılmış. birde bir hamam sahnesi vardı ordada birşey anlatılmak istenmişti....

Bir insanın düzgün bir şekilde işini yapmaya çalışırken nelerle karşılaşabileceğinin anlatımı yapılmaya çalışılmış filmde. Vatan hainliği anlatılmış, dış güçlerin ne şekilde oyunlar oynayarak amaçlarına ulaşmaya çalıştığıda anlatılmış. Vatan topraklarının çokta kolay satılabileceğide anlatılmış.İnsanların önüne uyku hapı vasfındaki gündemlerin getirilerek kaos yaratıldığıda ifade edilmiş. Vali filmini en az 3 kez daha izleyebilirim ve gidip izlemeye değer bir film. Önemli olan birşeyin nasıl anlatıldığı değildir ne anlatmak istediğinin anlatılabilmesidir önemli olan. Benzer bir film veya dizi izlemediğim için şuan kıyaslama yapamadan yorumluyorum ve Vali filmini benden başka izleyenlerinde yorumlarını merak ediyorum.

Biraz gülmek için bir filme para veririm. Biraz korkmak aksiyon görmek içinde bir filme para veririm. Biraz duygusallaşıp gözyaşı dökmek içinde bir filme para veririm.Ve gördükten sonra Vali filmini düşünmek ve gerçeklerle özdeşleştirmek içinde tam 3 kez aynı filme para verebilirim diyorum :) Açıkçası tv reklamlarında gördüğümde sıkıcı bir film gibi gelmişti gitmeyi düşünmüyordum fakat gittim ve pişman olmadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    superdiama biraz sacma geldi bana

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    GokYeleliBozkurt's avatar
    Erkek
    Menderes kazası da deil aslında Recep Yazıcıoğlu nun hayatı.O da trafik kazasında gitmişti. zaten filmdeki ve köprü de ki ismi Faruk Yazıcı en basitinden burdan yak :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek

orgimaespect bunu yazdı:
    -----------------------------
    Menderes kazası da deil aslında Recep Yazıcıoğlu nun hayatı.O da trafik kazasında gitmişti. zaten filmdeki ve köprü de ki ismi Faruk Yazıcı en basitinden burdan yak :D
    Evet Recep Yazıcıoğlunun hayatından esinlenilerek hazırlanmış bir senaryo orasını biliyorumda filmin sonlarındaki "yolda yanlış işaretlerle yönlendirilmezsem" gibisinden bir cümlede menderes kazasıyla ilgili bir söylentiyede değinilmiş demek istemiştim yani filmin başındaki SAbancı suikastine değinilen bir sahne olması yanında menderes kazasınada bir cümleyle değinilmiş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1905
    1905's avatar
    Erkek

kesinlikle izlenmesi gereken bir film..

Türkiye üzerinde dönen oyunları ve rahmetli Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu cinayetinin perdearkası anlatılmaya çalışılmış.. filmin bazı yerlerinde gerçekten insan duyuglarına hakim olamıyor..

recep ivedik gibi bir film 5 milyon küsür gişe yapıyorsa, Vali'nin bunu katlaması lazım şu günlerde..

Ey Türk! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    code1 bunu yazdı:
    superdiama biraz sacma geldi bana
    Belki basit sahneler olmasından saçma gelmiş olabilir. Tabi o senin yorumun :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    1905 bunu yazdı:

kesinlikle izlenmesi gereken bir film..

Türkiye üzerinde dönen oyunları ve rahmetli Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu cinayetinin perdearkası anlatılmaya çalışılmış.. filmin bazı yerlerinde gerçekten insan duyuglarına hakim olamıyor..

recep ivedik gibi bir film 5 milyon küsür gişe yapıyorsa, Vali'nin bunu katlaması lazım şu günlerde..

Filmde bir sahnede yabancı kötü adam ajana diyorki "siz Türklerin en çok neyini seviyorum biliyormusun? Bir olayı 3 gün sonra unutmasını"..... bu laf o kadar düşündürüyorki insanı... Bence geçmişte olan olayları bu tür senaryolarla sinemalarda bol bol izletmeliler. Bu şekilde insanlar daha çok hatırlar ve gerçeklerin aslında neler olduğunu ve birşeylerin sebeplerinin neler olduğunu unutmazlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    GokYeleliBozkurt's avatar
    Erkek
    CIZIRTI bunu yazdı:

orgimaespect bunu yazdı:
    Evet Recep Yazıcıoğlunun hayatından esinlenilerek hazırlanmış bir senaryo orasını biliyorumda filmin sonlarındaki "yolda yanlış işaretlerle yönlendirilmezsem" gibisinden bir cümlede menderes kazasıyla ilgili bir söylentiyede değinilmiş demek istemiştim yani filmin başındaki SAbancı suikastine değinilen bir sahne olması yanında menderes kazasınada bir cümleyle değinilmiş.

Yolda yanlış işaretlerle ters şeride girmezsen sabaha ordayım dedi ve dediğide oldu :( ters şeride girdi araba ve kaza oldu pff :S
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToRuN
    ToRuN's avatar
    Erkek
    bu kriz korsanlarıda vurdu galiba sesleri çıkmıyor .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek
    recep yazıcıoğlu nun hayatında kısa ama öz bi alıntı yapmışlar .. vede kaçınılmaz türkiye gerçeklerini anlatmışlar. bu ülkede namuslu olmak zor.. her şeyi böyle amerikalılara peşkeş çekiyoruz işte .. o arabada olan dosyalar bulunamadı ve kaza sebebide yolun bozuk olması(ağır vasıtalardan dolayı yolun bi kısmı diğerine göre göçük) diye söylendi.. tabi kimse yemedi o ayrı.. ama güzel bi film..

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Recep yazıcıoğlunun hayatını bildiğim için gitme gereksinimi duymamıştım ama şans eseri gittim,bomboş salonda iki arkadaş izledik.

Filmden çıkınca, bir kere daha ' Ah keşke şu adam gibi 5 tane adam daha olsaydı'  dedik :(

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
Toplam Hit: 1562 Toplam Mesaj: 11