VDSL2 Modem Alınacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

VDSL2 aboneliği açtıracağım için modeme ihtiyacım var. Elinde olup kullanmayan varsa ikinci el almayı düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir modem de olabilir

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

Elimde telekomun verdiği Tplink TD-W9970v3 modem var. Turkcell Superbox'a geçtiğimiz için kullanmıyorum. İyi durumda, kutusunda duruyor. Kargo ücreti senden, ne veriyorsun?

KodlayanAdam tarafından 02/Eki/19 17:08 tarihinde düzenlenmiştir

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

geçen hafta 140 liraya aldım ttnet modemlerinden ikinci el.

letgodan falan bulabilirsiniz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

beleşe TD-W9970 geçti elime aq ben böyle modemin. modemden dns tanıtamadım gitti. internette değiştirme yöntemlerinin hepsini uygulamadım yok yok. ibne ttnet bunlara kendi dns dışında izin verdirmiyor. pcden değiştirince oluyor ama ben modem istiyorum değiştirmeyi. elime para geçsin gidip başka modem alacağım. sokarım böyle zoraki yaptırımı ben. bak yine sinirlendim slkgldsfgşdg

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

beleşe TD-W9970 geçti elime aq ben böyle modemin. modemden dns tanıtamadım gitti. internette değiştirme yöntemlerinin hepsini uygulamadım yok yok. ibne ttnet bunlara kendi dns dışında izin verdirmiyor. pcden değiştirince oluyor ama ben modem istiyorum değiştirmeyi. elime para geçsin gidip başka modem alacağım. sokarım böyle zoraki yaptırımı ben. bak yine sinirlendim slkgldsfgşdg

Ttnet firmware yerine firmanın orjinal yazılımını flashlamayı denedin mi ?

https://www.tp-link.com/tr/support/download/td-w9970/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

denedim hacı kurmuyor onu. zaten bu modemlerin firmwaresini ttnet otomatik güncelliyormuş. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

denedim hacı kurmuyor onu. zaten bu modemlerin firmwaresini ttnet otomatik güncelliyormuş. 

Birde şunu dene :

https://tosunkaya.com/turk-telekom-tp-link-td-w9970-dns-adresleri-degistirme/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

9970v1 var ama TTNet değil normal alınma faturası filan da vardı ama bulamadım makul fiyata verebilirim

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

TD9970 kullananlar için, modem arayüz default root şifrelerinini değiştirmeleri tavsiye olunur. Çok kullanılan bir modem.

Bu konuyu gözden geçirmenizde fayda var: https://forum.donanimhaber.com/ttnet-vdsl-modem-tp-link-td-w9970--100282361-71

Dns değişikliği için; https://forum.donanimhaber.com/ttnet-vdsl-modem-tp-link-td-w9970--100282361-17#122887673

.. you only have you ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Birde şunu dene :

https://tosunkaya.com/turk-telekom-tp-link-td-w9970-dns-adresleri-degistirme/

hacı oda yememişti. o yöntem sadece firmware versiyonu: 15.03.17.01005 için diyor. benim ki; 15.03.17.01002

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Kusura bakmayın beyler, apartmandaki sığırlar kablolar ile oynamış birkaç gün onun peşinden koşturduk. Gelen dallamalar bizim portu değiştirmiş kabloları kesmiş Telekom'u aradık bizim kabloyu buldular sonra tek tek portları deneyip daireyi bulup hallettik. Ev arkadaşım bulduğunu söyledi eğer o iş yatarsa yazan arkadaşlara dönüş yapacağım

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
Toplam Hit: 1149 Toplam Mesaj: 11
vdsl modem vdsl2 modem