Video Düzenleme Programı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar en son konu açmamın üzerinden epeyce bir süre geçmiş biraz forumda araştırdım ama soruma cevap bulamayınca konu açma ihtiyacı duydum.

Yıllardır merakım olan drone u sonunda aldım. Tabi kur farkından dolayı anca Mavic mini alabildim. Martılar saldırmazsa çok güzel işler çıkıyor :) 

Kendimi geliştirmek için drone u yaptığımız çalışmalarda kullanmaya başladım. İş sırasında çektiğim video ve fotoğrafları müdür ve daire başkanımız çok beğendiğiler ve kurumun sayfalarında kullanıldı. Bundan sebep üstüme bu iş kaldı :D 

Zaten sevdiğim bir uğraş olduğundan kendimi bu konuda geliştirme kararı aldım.

Öncelikle Photoshop öğrenmeye başladım tabi yanında video editleme programlarını öğrenmem gerek

Özet: Video düzenleme programı önerilerinizi bekliyorum. Türkçe eğitim videoları olan bir program olursa dadından yenmez.

Not: Programların download linki de paylaşırsanız efsanevi olur. Win7 Amd 8gb 512bit İ-7 işlemcili bir PC sahibiyim

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Çok öyle seçenek yok zaten. Adobe Premiere, Sony Vegas, Edius, Lightworks, Openshot (FOSS), Davinci resolve. Bunlar benim bildiklerim. Edius'u bazen kullanmak durumunda kalıyorum. Openshot kullandım ama stabil değildi.

Programların kullanımı gayet kolay. Zaten non-lineer video editing (doğrusal olmayan video düzenleme) diye adlandırılan işlemde yapacağın şey belli. Bir timeline'ın, efekt paketin, kesme biçme araçların ve medya bin denilen malzeme depon var. Malzeme deposundan bir videoyu timeline'a sürükleyip kesiyorsun, biçiyorsun. Başkasını arkasına ekliyorsun. Efekt ekliyorsun (geçişler vs.), sesi düzenliyorsun sonra çıktı alıyorsun.

Eğitim istiyorsan öyle kasmaya gerek yok, edius için youtubeda yüzlerce video bulabilirsin. Premiere için de aynısı geçerli fakat profesyonel eğitim setleri de bulabilirsin. Davinci resolve için de https://bilgeis.net/tr/courses/62/davinci-resolve-ile-video-kurgulama

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Çok öyle seçenek yok zaten. Adobe Premiere, Sony Vegas, Edius, Lightworks, Openshot (FOSS), Davinci resolve. Bunlar benim bildiklerim. Edius'u bazen kullanmak durumunda kalıyorum. Openshot kullandım ama stabil değildi.

Programların kullanımı gayet kolay. Zaten non-lineer video editing (doğrusal olmayan video düzenleme) diye adlandırılan işlemde yapacağın şey belli. Bir timeline'ın, efekt paketin, kesme biçme araçların ve medya bin denilen malzeme depon var. Malzeme deposundan bir videoyu timeline'a sürükleyip kesiyorsun, biçiyorsun. Başkasını arkasına ekliyorsun. Efekt ekliyorsun (geçişler vs.), sesi düzenliyorsun sonra çıktı alıyorsun.

Eğitim istiyorsan öyle kasmaya gerek yok, edius için youtubeda yüzlerce video bulabilirsin. Premiere için de aynısı geçerli fakat profesyonel eğitim setleri de bulabilirsin. Davinci resolve için de https://bilgeis.net/tr/courses/62/davinci-resolve-ile-video-kurgulama

Peki hocam şu programı kullansan daha iyi olur dediğin varmı ? Premiere vs Vegas gibi.

Ayrıca warez olarak bulabilirmiyiz bu programları yoksa mecburi satın almak mı gerek.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Çalışan bir Crackli Premiere linki olursa ben de isterim.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

basit program arıyorsanız movavi kullanımı çok kolay. çocukken arkadaşlar arasında skeçler çekerdik. troll haber programı yapmıştım after effects ile. şimdi after effects'e birsürü ek özellik gelmiş. daha önce kullanmama rağmen basit bi video editleme işini bile after effects'te yapamadım hızlıca. movavi o konuda çok iyi.

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

Çalışan bir Crackli Premiere linki olursa ben de isterim.

http://w14.monkrus.ws/2020/08/adobe-master-collection-2020-rus-eng-v9.html

rus kardeşlerimiz collection'ı veriyor mis gibi.

bunu tercih etmemin sebebi şu not: "For programs that do not belong to the video processing pool, the ability to install on Windows 7 with SP1, 8.x and Windows 10 minor versions is unlocked."

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

En popüleri ve en fazla eğitim videosu olan adobe premiere sanırım.

ayrıca efektler için adobe after effects ile birlikte kullanılabiliyor.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    kartalenes bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Peki hocam şu programı kullansan daha iyi olur dediğin varmı ? Premiere vs Vegas gibi.

Ayrıca warez olarak bulabilirmiyiz bu programları yoksa mecburi satın almak mı gerek.

Davinci resolve ve lightworks'ün ücretsiz sürümleri var. openshot zaten açık kaynak kodlu özgür bir yazılım.

Edius, kısa işlerde (haber kurgusu vs.) oldukça yeterli. 5.5 sürümüne kadar cracklisi var, sonraki sürümler için trial resetter var. Biz lisanslı olanı kullanıyoruz. Eski olmasına rağmen dongle lisansı olduğu için ben 5.5 sürümünü kullanıyorum. Zaten kurgudan ziyade hızlıca video başı sonunu kesmek, ses kanallarını birleştirmek için gerekli bana. Yaptığım işi ffmpeg ile komut satırından da çözebiliyorum fakat kesilecek yerleri belirlemek zor oluyor.

Olaylara karışmayın!