folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Video Streaming Server

Video Streaming Server

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Selamlar. Daha önce hiç video streaming yapmadım ve yapmak istiyorum fakat aklıma takılan bir kaç şey mevcut. Şimdi UDP soket mi kullanılmalı TCP mi dosya parça parça mı okunmalı yoksa tamamı mı okunmalı.  Bu tarz soruların cevabını arıyorum önceden bu işi yapmış mürid ve mürideler tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Gececiler için up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Anlamadim, medya sunucusunu kendin mi yazacaksin?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Anlamadim, medya sunucusunu kendin mi yazacaksin?

Evet hocam embed yerine videoyu kendi tarafımdan yayımlamak istiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

ilham örneği

https://gist.github.com/Tryptich/2a15909e384b582c51b5

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Bu bana da lazim olacak.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Ne yayınlayacaksın? Nasıl yayınlayacaksın? Güvenlik önemli mi? Karşı tarafta html5 video player mı, silverlight mı, flash mı olacak? Stream kaynağın ne olacak?

Endüstri standardı rtmp ve mpeg4-aac. Bunlar dışında WMV ve WEBM'li alternatifler var. Hatta icecast ile de video sunulabiliyor.

UDP ve TCP olarak bakacak olursak, pek de önemli değil. Senin protokolün rtsp, rtmp, rtp. Bunlar haricinde HLS ve Microsoftun adaptive streaming teknolojisi de var.

Hazır bir şey kullanmak istersen Wowza, Windows Media Services, nginx-rtmp-module var. Ben yerinde olsam nginx-rtmp-module'ye yoğunlaşırım.

Sıkıntılı konu olduğunu da belirteyim. Harcayacak birden fazla hayatın varsa tek başına bu işe gir:)

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Video Streaming yapacaksan UDP olcak zaten TCP yavaş kalır gibime geliyor. Ki @YeniHarman'ın dediği gibi. Ömründen ömür gider. Ben uğraştım 1 yıl falan kadar bi cacık olmadı. Sürekli bir şeyleri yenile güncelle vs vs.

Onun dışında WebRTC tavsiye ederim. İşini görür. O bile sıkıntılı sürekli güncelleme geliyor vs vs. Sorun da sorun. SDK satan firmalar var günlük bu güncellemeleri takip edip SDK yı yeniliyor. Sende onlardan biri ile anlaşabilirsin çok bir maliyeti yok. Talep fazlalığından adamlar sürümden kazanıyor. 10.000 DK ya kadar free ondan sonrası için ücret falan var. Bir araştırmanı öneririm.

Video Streaming olayı başlı başına bir iş zaten saç baş yolduruyor emin ol :D Kolay gele konuyu takipteyim bildiğim veya tecrübe edindiğim bir konu olursa yardımı olabilirim

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Yorumlar icin minettarim. Hocam client tarafinda HTML5 olacak flash veya silverlight ile isim yok. Ayrica stream edilen goruntu live falan olmayacak. Diskteki her hangi bir video dosyasi olabilir. 

@YeniHarman hocam bildigim kadariyla rmtp daha cok live video streaming isinde kullaniliyor yanlis mi biliyorum ? Benim ihtiyacim olan tam olarak HLS. Evet hocam biraz sikintili bir konu ama bakalim :D Oyle boyle bir sekilde yazmam gerekiyor cunku artik ihtiyac haline geldi.

@MhmdAlmz Tesekkur ediyorum hocam takildigim noktalarda rahatsiz edebilirim sizi eheh.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 3554 Toplam Mesaj: 10
video streaming