folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Virtualbox İmajının Kendiliğinden Silinmesi

Virtualbox İmajının Kendiliğinden Silinmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Merhabalar müridler.

Debian wheezy üzerinde virtualbox ile windows 7 kullanıyorum.

Dün gayet normal bir şekilde standart işlerimi yapıp, sistemi kapattım. Bugün açmaya çalıştığımdaysa imaj bulunamadı hatası aldım.

VDI dosyasının olduğu klasöre bakayım dedim, klasör ortada yok.

find komutu ile uzantısı vdi olan herşeyi arattırdım, sonuç yok.

Bu siktiğimin virtualbox'ı gece gece sinir yaptırdı, kafayı yicem nasıl silinebilir bu amk imajı kendi kendine?

Düşünüyorum, aklıma hiçbir şey gelmiyor, ne olmuş olabilir?

Edit: Aynı üst dizinde bir de windows xp imajı var, o sağlam duruyor ve erişebiliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

benim cent os uçmuştu aynı sorunu yaşadım çözümü yoktu , güzel bir projem kalmıştı içinde. umarım çözersin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sanırım virtualbox ile ilgili bir bug var ortada hocam, altta biraz daha farklı bir konu var (clone ile ilgili) ama onda da silinme olayı var, adamlar bug için ticket oluşturmuş ama gördüğüm kadarıyla çözülmemiş..

https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=7&t=57342

ben de sanal pc kullanıyorum mac de, ama çalıştığım projeleri github da yedekliyorum, böylece olası bir aksilikte geri dönebilirim. Ayrıca yedeği mac tarafında da tutuyorum ve diğer mac bilgisayarına da aktarıyorum :)

yani önem verdiğin şeyler varsa bir kaç şekilde yedek almaya bak..Yazılım ya da donanım %100 güvenli değildir.. Uygun şartlar oluşursa seni yarı yolda bırakır :) Sonuçta ben de yazılım ve donanım geliştiriyorum o yüzden bu tarz şeylerin olması makul olabiliyor.. Dikkat etmek gerek büyük kayıplar yaşamadan önce..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2159 Toplam Mesaj: 3