folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Virüs Şüphesi Olan Pc‘Den Veri Kurtarmak ?

Virüs Şüphesi Olan Pc‘Den Veri Kurtarmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek

s.a. müridler basşlıktanda anlaşılacagı gıbı xp kurulu masaustunden win7 kurulu pcye almam gereken dosyaalr var pdf video müzik vs. daha once masa ustunde vırus sıkıntısı vardı hat safhada hatta tbt sayesınde kurtarmıstım ve masaustu ıkınarakda olsa calısyorsa tbt sayesınde:D sımdı murıdler ben bu aktarımı vırus tehdıdınden korunarak nasıl yapablırım ? combofıx kaızer fln mevcut yardım edebılırsenız mutlu mesut olurum sımdıden saolun :)

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Dosyaları alacağın bilgisayara kaspersky kuruyosun güncelliyosun. işini hallettikten sonra yine taratıyosun. sonra kasperi siliyosun.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

eğer dandik bir virüsse sadece exe dosyalarına falan bulaşmıştır pdf, müzik, video dosyalarına bulaşmamıştır.Şimdi hocam sen ntfs okuyup yazma izinleri hazır bulunan sade bir linux işletim sistemi indirip usb ye atıyorsun.Pcyi usbden başlatıp linux sistemini başlattıktan sonra takır takır hddye erişip istediğin harici depolama birimine atıyorsun dosyaları.Linux sistemlerde exe çalışmadığı için doğal olarak virüs kendini kopyalama komutunu veremeyecek usbye falan bulaşmayacak.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

eğer dandik bir virüsse sadece exe dosyalarına falan bulaşmıştır pdf, müzik, video dosyalarına bulaşmamıştır.Şimdi hocam sen ntfs okuyup yazma izinleri hazır bulunan sade bir linux işletim sistemi indirip usb ye atıyorsun.Pcyi usbden başlatıp linux sistemini başlattıktan sonra takır takır hddye erişip istediğin harici depolama birimine atıyorsun dosyaları.Linux sistemlerde exe çalışmadığı için doğal olarak virüs kendini kopyalama komutunu veremeyecek usbye falan bulaşmayacak.

Bende onu diyecektim. Öyle yap ama klasör olarak atma tek tek at içinden gelmesin bişi =) o zaman virüssüz kopyalarsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    soldat
    soldat's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı 

Bende onu diyecektim. Öyle yap ama klasör olarak atma tek tek at içinden gelmesin bişi =) o zaman virüssüz kopyalarsin

----------------------------

yok hocam bıldıgın ta**aklı bı vırus bu hatta http://www.tahribat.com/Forum-Kurtulamadigim-Illet-Bi-Virus-Lutfen-Yardim-83134/ bu sekılde kurtulmustum suan sorun yok gıbı gorunuyor ama guvenemıyorum cok kasıyo pcyı.. oyle kasperle gıden bısy deildi ..

Fazla tevazunun sonu vasattan nasihat dinlemektir.
Toplam Hit: 1340 Toplam Mesaj: 5