Visual Basicte Yardıma İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

şimdi sorum şu;

normal trojanlarda olduğu gibi server.exe dosyasını client.exeden export etmek istiyorum..yani fazladan bi stub.exe taşımasın istiyorum program yanında..stub düzenletip server oluşturma yapabiliyorum ama direk uygulamanın içindeki formu exe olarak import ettirmek istiyorum...bi örneği varmı yada yardım edebilcek olan?

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Bişey soracam stub ne demek ?

Server'ı client'den export ederken email adresini mi değiştireceksin yoksa değiştireceğin başka özellikler de var mı?

Exe yapmak istediğin formları VB de proje içine gömebilirsin. Birkaç yıl önce bir döküman yazmıştım dosya gömmeyle ilgili bulmaya çalışayım.

Aradım taradım burda buldum =). Bulunca mutlu olyuor insan =)

http://www.kodlariz.biz/forumoku-137-Dosya_Gomme_Cikarma.html

Bu şekilde dosya gömme suretiyle de yapabilirsin, daha sonra istediğin dosyaları çıkarırsın. Dediğim gibi stub olayını açıklarsan daha fazla yardımcı olmaya çalışırım =).

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:
    -----------------------------

Bişey soracam stub ne demek ?

Server'ı client'den export ederken email adresini mi değiştireceksin yoksa değiştireceğin başka özellikler de var mı?

Exe yapmak istediğin formları VB de proje içine gömebilirsin. Birkaç yıl önce bir döküman yazmıştım dosya gömmeyle ilgili bulmaya çalışayım.

Aradım taradım burda buldum =). Bulunca mutlu olyuor insan =)

http://www.kodlariz.biz/forumoku-137-Dosya_Gomme_Cikarma.html

Bu şekilde dosya gömme suretiyle de yapabilirsin, daha sonra istediğin dosyaları çıkarırsın. Dediğim gibi stub olayını açıklarsan daha fazla yardımcı olmaya çalışırım =)

ya bende tam bilmiyorum stub fln ondan uraşmak istemiyorum ama anladığım kadarıyla bildiğimiz server dosyası,client sayesinde içindeki değişkenlere değerler atayıp kullanıma hazır hale getiriorz :)

ben stub fln istemiyorum dedim zaten :D aynen proagent gibi istiyorum ya,tek exe dosyası,onun içinden çıkıyo client server ve ne lazımsa :D

EDİT: verdiğin linkteki şey pe explorerlada yapılıyor :) ama istediğim bu değil..

istiyorumki programın içinde bide server formu oluşturayım,server oluşturucuda gereken bilgiler girilip butona basıldığında server formu ayrı bi exe olarak import edilsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

boş işler bunlar wasd :D boş yere uğraşma bunlarla. sonu yok bunun. ve emin ol çalıştıramayacan. vb6 da bu tarz virüs yazmak çok zor.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:

boş işler bunlar wasd :D boş yere uğraşma bunlarla. sonu yok bunun. ve emin ol çalıştıramayacan. vb6 da bu tarz virüs yazmak çok zor.

adam haklı ajax öğren parayı kır :D

trojanlar c++ yada delphi ile yazılıyor onlara uğraş vb ile basit crypterlardan öteye gidemezsin onlardanda piyasada binlerce var.

onun yerine assembly ile crypter yap(bakınız icarus adam türktür assembly ile crypter yaptı dünyanın en küçük stubu 3kb )

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:

sende vbasiccisin yapma böyle ajan :D hepinize inat yapıp çalıştırıcam :F :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

wasd bunu yazdı:

ajan1111 bunu yazdı:

sende vbasiccisin yapma böyle ajan :D hepinize inat yapıp çalıştırıcam :F :D

Bence programlama dili amaç değil araçtır. Belki diğer diller daha kolaylaştırılmış ama VB6 da da aynı şeyleri yazamazsın diye bir şey yok. Sadece daha zor olur =).

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:
    Bence programlama dili amaç değil araçtır. Belki diğer diller daha kolaylaştırılmış ama VB6 da da aynı şeyleri yazamazsın diye bir şey yok. Sadece daha zor olur =).

doğru bişey :) o değilde konuyu saptırmayın ya :D reverse konekşınla ilgili bi sorum var; http://www.tahribat.com/Dokuman-Visual-Basic-Reverse-Connection-Nasil-Yapilir-144/  şurda yazılanları yaptım bağlantı kuruldu kendi bilgisayarımda...ama bunu başka makinayla nasıl yapıcaz? kendi ip numaramızı kendi bilgisayarımızda çalıştırdığımız cliente yazıpta nasıl bağlantı kuruyoruz? hani servera yazıp bağlanmasını sağlasak anlarım ama böyle bi türlü anlayamadım ne olduğunu :/

Toplam Hit: 2045 Toplam Mesaj: 8