folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Web Sitesi Yayınlamak İçin Gereken Temel İşler

Web Sitesi Yayınlamak İçin Gereken Temel İşler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Selam müridler kendi yazdığım bir firma rehberi sitem var henüz tam anlamıyla sunmadım siteyi eksik bişeylerle sunmak istemiyorum.

Ayrıca bu işlerde yeni olduğum için eksik bişey kalsın istemiyorum.

1. olarak sitede SEO olduğu için alt klasörlerin SEOsuz hallerininde indexlenmesini istemiyorum robot.txt dostasını nasıl yapmalıyım ??

2. olarak sitemin en hızlı şekilde indexlenmesini istiyorum ne yapabilirim ??

3. Siteye google reklemları eklemek istiyorum bunu belli bir süre sonramı yapayım yoksa siteyi sunar sunmaz mı yapayım ??

Bunların dışında yapmam gereken bişey varsa yazarsanız sevinirim.

Şimdiden ilgilenen herekese taşekkür ederim....

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek
    1-Seo'suz hallerini anlamadım ama indexlenmesini istemediğin dizinleri! belirleyebilirsin.Örnek robots.txt kullanımı
    User-agent: *
    Disallow: /cgi-bin/
    Disallow: /wp-admin/
    Disallow: /wp-includes/
    Disallow: /wp-content/plugins/
    Disallow: /wp-content/cache/
    Disallow: /wp-content/themes/
    Disallow: /reklam/
    Allow: /wp-content/uploads/
    # Google Image
    User-agent: Googlebot-Image
    Disallow: /cgi-bin/
    Disallow: /wp-admin/ 
    Disallow: /wp-includes/
    Allow: /*
    # Internet Archiver Wayback Machine
    User-agent: ia_archiver
    Disallow: /
    gördüğün gibi istemediğin yerleri disallow ile yazıyorsun.
    2-Google'a sitemap göndereceksin ve en hızlı şekilde index için sanırım ping atmak gerekli.Wordpress sistemler bu yüzden çabuk indexleniyor sanırım.5-6 saniye sürüyor benim gördüğüm.Sosyal medyayı kullanmanında etkisi olabilir bilmiyorum.
    3-Biraz bekle derim zaten hemen basvuru yaparsan onaylanmayabilir,onaylı hesabın varsa yine de bekle derim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Eyvallah @opensource2009 SEO suz halleri derken ben SEF yaparken /Firma-DFsfsdf-Dsdsdsdsd-Edfdfdf/45/ gibi bi SEF yaptım bu link aslında firmacı.php dosyasının linki şimdi ben robot.txt de firma.php yi engellemelimiyim yoksa engellememrlimiyim onu bilmiyorum ???

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Up...........

Toplam Hit: 1824 Toplam Mesaj: 4