folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Webde Yeniyim Nassı Yapılır? Yardım Please

Webde Yeniyim Nassı Yapılır? Yardım Please

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    yaw ben web tasarımı hakkında bişey bilmiyorum bi dünya kitap okudum ama yinede bi halt yiceem yok. bilen insan evlatlarından yardım bekliyorum lütfeen.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    html biliyo musun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    yaw okudum ama bı halt ogrenemedım. daha baska bı yolu yokmu bunun?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gocebe
    gocebe's avatar
    Erkek
    yaa anlamadım nesi bu kadar zor html"nin. neredeyse komutların %90 ını <...>ile başlatıp </...>ile kapatıyosun. arada kalanlar da o komuta göre işleniyo.
    örn: <b>selam</b> yazarsan, bu tarayıcıda selam şeklinde görülür.
    ayrıca kodların çoğuda o komutun yaptığı işin ingilizcesinden kısaltılmışıdır.
    örn: <b>...</b> , bold
    <i>...</i> , italic
    <u>...</u> , underline gibi...

bence biraz daha çalışıp htmlyi muhakkak öğren. html ve grafik tasarım (örn:photoshop) bilmeden kesinilkle iyi bir webmaster olamazsın.

bunları öğrendikten sonrada işi hızlandırmak ve şablonlaştırmak için frontpage falan öğrenirsin.

daha sonrada java script ve asp-php gibi nesne yönelimli bir dil öğrenirsen tamam işte. ama html bilmeden birşey yapamazsın. ne yap et html öğren derim ben sana. webde yığınla kaynak var.

YaRdIM EtMeK CaN YaKmaZ ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    baq şimdi kitap falan okuma. madem hiçbişi bilmiosun
    ve öğrenmek istiyosun o zaman şunu yap.

Microsoft office word sayfası aç (word kullanmasıı biliyosundur herhalde) sayfaya bişiler yaz,resimler koy,bazı yazılara -köprü ekle- ile link ver ve farklı kaydet seceneğiyle HTML olarak kaydet . Al sana paşalar gibi web sayfası. (ana sayfanın ismini index.html olarak kaydet)

baq word"de iyi anlamda bi web sayfası yapamazsın ama temel mantığı yavaş yavaş anlamaya başlarsın
Toplam Hit: 1299 Toplam Mesaj: 5