Webstorm İle Javascript Console

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ,

Js yazarken webstorm kullanayım dedim. Yazdığım kodları test etmek istediğimde console çalışmıyor. html dosyaya include edip html dosyayı debug edince console de sonuçlar görünüyor fakat bu defa da varsayılan tarayıcım üzerinden html sayfayı da açıyor. Js kod parçacıkların ne şekilde test edeceğim webstorm üzerinden ?  

Not: web üzerinden araştırdım debug edin diyorlar fakat kimse html sayfanın açılmasından bahsetmiyor. js dosyada debug olmuyor. Chrome console de test et diyecekseniz her defasında enter e basında çalışması yada ne bileyim önceden tanımlanmış object hataları delirtiyor beni. 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Chrome da sadece js dosya calistirabiliyosun diye biliyorum. Su an mobilim tam şiyapamiyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

bu kadar olur he tam aynı şeyle uğraşıyordum soracaktım.Bende konuda cevap  bekliyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam çalıştığın JS dosyasını fiddle at bakalım hata nerde imiş.

WebStorm kullanmadım hiç Chrome de console bana yetiyor. Alınan JS hatalarını ordan görüp tekrar kodlarımı düzenliyorum.

Zaten JS derlenen bir kod degil. Çalıştırıp hata olan fonksiyonu bulman gerekiyor.Yani her türlü 1 defa js dosyasını calıstırıp hatanın olduğu fonksiyonu calıstırman lazım. Yoksa hata falan almazsın.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

WebStorm kullanmadım hiç Chrome de console bana yetiyor. Alınan JS hatalarını ordan görüp tekrar kodlarımı düzenliyorum.

Zaten JS derlenen bir kod degil. Çalıştırıp hata olan fonksiyonu bulman gerekiyor.Yani her türlü 1 defa js dosyasını calıstırıp hatanın olduğu fonksiyonu calıstırman lazım. Yoksa hata falan almazsın.

Zaten ufak parçalar halinde deneyip düzenliyorum bende. Js dosyasında bulamadığım bir hata sözkonusu değil. Benim dediğim webstorm da çalışırken pycharm da olduğu gibi run edip hemen bir sonucu görebilmek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Zaten ufak parçalar halinde deneyip düzenliyorum bende. Js dosyasında bulamadığım bir hata sözkonusu değil. Benim dediğim webstorm da çalışırken pycharm da olduğu gibi run edip hemen bir sonucu görebilmek.

PYCharm kullanmadım hiç ama js dosyasını direkt çalıştırıp sonucu görecek birşey yok. NodeJS falan kullanıyorsan zaten js dosyasını cmd ekranında çalıştırıyorsun. Nodemon kütüphanesi ile çalışan JS dosyasını güncellediğinde kendisi yeniden başlatıyor script'i. Yani her dosyayı güncellediğinde scriptin tekrar bşalatılıyor ve sonucu görüyorsun. Aklıma da bşaka birşey gelmedi.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

PYCharm kullanmadım hiç ama js dosyasını direkt çalıştırıp sonucu görecek birşey yok. NodeJS falan kullanıyorsan zaten js dosyasını cmd ekranında çalıştırıyorsun. Nodemon kütüphanesi ile çalışan JS dosyasını güncellediğinde kendisi yeniden başlatıyor script'i. Yani her dosyayı güncellediğinde scriptin tekrar bşalatılıyor ve sonucu görüyorsun. Aklıma da bşaka birşey gelmedi.

Bende istediğim gibi bir çözüm bulamadım zaten. Mecburen html içine import edip document.write ile çıktı alarak deneme/yanılma yapıyorum. Sıkıcı oluyor ama yapacak birşey yok.

Toplam Hit: 595 Toplam Mesaj: 7
js console