folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Whatsapp Kullananlara Kısa Bir Soru

Whatsapp Kullananlara Kısa Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Cümleten iyi akşamlar

whatsapp'ta merak ettiğim bir konu var

Normalde hiç konuşmadığımız bir kişiye mesaj göndermeden profil fotoğrafı, ismi ve durum mesajlarını göremiyoruz.

Durum mesajları tam olarak nasıl çalışıyor?

Benim karşı tarafın paylaştığı durumları görebilmem için karşı tarafın telefon rehberinde ekli olmam gerekiyor mu?

Karşı tarafa mesaj yazdıktan sonra ismini, profil fotoğrafını, paylaştığı durumları görebiliyorum

Birisi demiş ki paylaştığı durumları görmen için rehberinde kayıtlı olman gerekiyor demiş 

Bu konuda master yapmış arkadaşlar bu durumu açıklayabilirler mi acaba? :)

Birkaç yerde okudum herkes farklı farklı yazmış bir de size sorayım dedim

@Mod: Konuları doğru kategorilere açmaya özen gösterelim

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilteris
    ilteris's avatar
    Erkek

Karşı tarafın ayarlamalarına bağlı bir durumdur. Mesela sen bende ekli değilsin ben senin numarayı kaydettim senin profile baktım eğer sen ayarlar kısmında herkese görünüt ü seçtiysen görünür bana yoksa görünmez. 

mac.vardedilergeldik.com | geliyom bi sn. | " en iyi protein yazılım ve sql dir "
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Karşı tarafın ayarlamalarına bağlı bir durumdur. Mesela sen bende ekli değilsin ben senin numarayı kaydettim senin profile baktım eğer sen ayarlar kısmında herkese görünüt ü seçtiysen görünür bana yoksa görünmez. 

Peki hocam son 2 soru :)

Durumunu herkese görünür ayarlandığında karşı tarafın rehberinde olmama gerek yok yani değil mi?

x kişi durumumu kimler görmüş diye baktığında kendi rehberi haricinde ekli olmayan kişilerin numarasını görebiliyor mu peki?

KNOWLEDGE IS POWER!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Durumunu herkese görünür ayarlandığında karşı tarafın rehberinde olmama gerek yok yani değil mi?

x kişi durumumu kimler görmüş diye baktığında kendi rehberi haricinde ekli olmayan kişilerin numarasını görebiliyor mu peki?

göremiyor hocam, kişiyi rehbere eklersen görebiliyorsun. her iki sorunun cevabıda rehbere eklemekle alakalı. yani kişi rehbere eklemediği sürece durumunuzu ve profilinizi göremez. whatsapp rehberle paralel çalışıyor.

efe: yiğit kime derler? kızanlar: sözünde durup, efesiyle ölene. efe: korkak kime derler? kızanlar: sözünden dönen, aman dileyene. efe: insan dünyaya niçin gelir? kızanlar: ölmek için!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Hocam peki fake whatsapp hesabı nasıl açılır ? Okadar video izledim gerçekten sonuç alabileceğim bir kaynak bulamadım bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ederim.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır”(hadis-i şerif)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    cagatay09 bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

göremiyor hocam, kişiyi rehbere eklersen görebiliyorsun. her iki sorunun cevabıda rehbere eklemekle alakalı. yani kişi rehbere eklemediği sürece durumunuzu ve profilinizi göremez. whatsapp rehberle paralel çalışıyor.

Tamamdir hocam tesekkurler. .)

KNOWLEDGE IS POWER!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

İki kişi A ve B,

A B de ekli B A da ekli değilse;

1- B durumu ppyi falan herkese açmışsa A görebilir. ama durumu A nın gördüğünü B göremez.

2- B Anın durumunu vs göremez. Herkese açık olsa da B A,yı eklemediği için.

Tek taraf ekliyse udurm böyle oluyor. Karşılık hiç eklenme yoksa zaten ortada durum vs de yoktur :D

Ama durum vs görebilmek için illaki mesaj yazmak gerekmiyor. Rehberde karşılıklı ekli olmak yetiyor. ( Tabi herkese açıksa tek tarafta ekli olsa yetiyor. ama eklemeyen taraf bir şey göremez.)

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
Toplam Hit: 544 Toplam Mesaj: 7
whatsapp