folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Whatsapp Sesli Mesaj Gonderme Sorunu

Whatsapp Sesli Mesaj Gonderme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Selam millet.

Whatsapp son18 gundur ses kaydetmiyor(mus) 1-2 gundur farkettim. GOnderiyorum saniyordum oysa kaydediyor gibi gorunup 0.01 saniyelik bos bir ses kaydio atiyor.

Cache temizledim, data temisledim, 2-3 defa reinstall yaptim, Google asistan devre disi biraktim, Tum google servislerinin cache'lerini sildim, fakat nafile.

Fikri olan ?

Nokia 6 telefon, Android 9.

dhmm tarafından 28/Ara/21 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uygulama izinlerine bir bak. Mikrofona ulaşma izni kapalı olabilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Uygulama izinlerine bir bak. Mikrofona ulaşma izni kapalı olabilir.

Onuda açtım ondanda degil . Tum izinleri actim

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rave
    rave's avatar
    Erkek

Biraz araştırdım da şu sıralar meydana çıkan bir bugmuş önceden OnePlus One telefonlarda şimdi de özellikle Nokia 5-6 larda.

Whatsapp bu sorunun farkında olduklarını söylemiş ama çözüm odaklı bir geri dönüş yapmamış. Bazı kullanıcılar ise sorunu asistan ayarlarından "Hey Google"  "Ok Google"  komutlarını kapatıp Google uygulamaının storage datasını ve Google Voice Synthesis data kısmının cache ini sıfırlayarak düzelttiklerini söylemiş bi dene istersen.

Edit: Araştırmalar gezinmeler sonucunda bulduğum her şeyi de yapmışsın hocam çalışma arası detaylı okumamışım kusura bakma :D

rave tarafından 28/Ara/21 22:51 tarihinde düzenlenmiştir

>wanting it to be easy -47440506
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    rave bunu yazdı

Biraz araştırdım da şu sıralar meydana çıkan bir bugmuş önceden OnePlus One telefonlarda şimdi de özellikle Nokia 5-6 larda.

Whatsapp bu sorunun farkında olduklarını söylemiş ama çözüm odaklı bir geri dönüş yapmamış. Bazı kullanıcılar ise sorunu asistan ayarlarından "Hey Google"  "Ok Google"  komutlarını kapatıp Google uygulamaının storage datasını ve Google Voice Synthesis data kısmının cache ini sıfırlayarak düzelttiklerini söylemiş bi dene istersen.

Edit: Araştırmalar gezinmeler sonucunda bulduğum her şeyi de yapmışsın hocam çalışma arası detaylı okumamışım kusura bakma :D

Estağfurullah hocam ne kusuru. Cozum bulmaya caliaiyorum. 

Eski bir apk isimi gorecek gibi. Bakalim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin 2. mikrofon sağlam mı ? Belki o bozulmuştur. Whatsapp sesi o mikrofondan alıyor çünkü. Denemek için telefonu hoparlöre alıp birisini arayıp konuşmayı dene. Rahatça konuşamıyorsan 2. mikrofon mort.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Senin 2. mikrofon sağlam mı ? Belki o bozulmuştur. Whatsapp sesi o mikrofondan alıyor çünkü. Denemek için telefonu hoparlöre alıp birisini arayıp konuşmayı dene. Rahatça konuşamıyorsan 2. mikrofon mort.

İkisinide denedim canavar gibi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sen hiç aramalar için ses kayıt programı da yükledin mi ? Cevabın evetse birde onu silip dener misin ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam izinleri sıfırlayıp sadece whatsaba girip mikrofonu aktif edip ses atmayı dene.

telefonun mikrofonu dinle özelliği aktif kalmış gibi görnüyor. illa google asistan değil başka apk da etkiliyordur.

https://moddroid.co/bouncer.html

şu apk yükle kendisi bütün izinleri hızlıca iptal ediyor. sonra hangi uygulama neye erişiyorsa bildiriyor. en başarılı izin yönerim programıdır

buradan yola çıkarak mikrofonlarını neyin kullandığını kontrol edebilirsin. istediğin uygulamaya izin verebilirsin.

Toplam Hit: 670 Toplam Mesaj: 9
whatsapp sorunu