folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Win10 Masaüstü Açılmıyor (Siyah Ekran) Yardım

Win10 Masaüstü Açılmıyor (Siyah Ekran) Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

Merhaba müritler dün gece laptop açtım aşırı yanaştı yeniden başlattım filan yemedi bende normal kapattım yattım. Bugün bi açtım kendi kendini guncelliyor sonra simsiyah ekran ve sağ üstte comodobox var başka birşey yok .

Windows tuşu çalışmıyor .

ctrl+alt+del görev yöneticisi çalışıyor yeni görev deyip explorer.exe diyorum acmiyor.

Işin garibi comodo ile tam tarama yapabiliyorum.

Çözüme nasıl kavusurum .

Not:arkadaşın tabletten yazıyorum farkındayım imla hatalarının ama düzgün yazmayı da beceremedim tablet de muhalif bana

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

cd ya da usb ile onarım yapmayı deneyin hocam

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

Laptopu lisanslı aldim cd yok elimde yanda kurtarma tuşu mu ne varmış o iş görür mü hocam . Anlayacagin üzere bilgisayarda tamir tladilat işinden pek anlamıyorum :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lostok bunu yazdı

Laptopu lisanslı aldim cd yok elimde yanda kurtarma tuşu mu ne varmış o iş görür mü hocam . Anlayacagin üzere bilgisayarda tamir tladilat işinden pek anlamıyorum :(

Recovery yapabilirsin hocam. Bunun için laptop markanı yaz google devamına recovery yaz konu çıkar. ÖR : Dell inspiron 3521 recovery gibi.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

Hocalar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Başlangıç onarma yaptım artık pc açılıyor herhangi bir yerde ctrl+C yaptığımda açık olan şey kapanıyor.

Sistem geri yukleme yapmak istedim windows dosyaları hata görmüş diyor

Iobit driver yukledim şimdi sürücüleri kontrol ettiriyorum ama çok da birşeyler cikmadi

Payı aldığımda win 8 yüklüydü kendiliğinden win 10 a yükseldi stabil çalışmadı bende garantiye yolladım sıfırdan temiz win 10 yüklenmesini istedim yüklediler. Pc geldiğinde c ve d diskleri yoktu ben böldük. Şimdi recovery yapsam 1-win d diski silinir mi 2-win 8 mi yoksa win 10 mu olur pc

Lostok tarafından 15/Tem/17 14:30 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Recovery de ne varsa o yüklenir ancak servisi vs geç kendin temiz bir güzel format at format esnasında da diskleri istediğin şekilde bölebilirsin temiz kurulum olmuş olur. Bilgisayarın servise gitmesi demek süper düzgün şekilde gelecek demek değil maalesef. Windows 10 format atma diye aratırsan google da bir ton içerik var. Kendiniz temiz kurulum yapın kafanız rahat etsin.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Recovery de ne varsa o yüklenir ancak servisi vs geç kendin temiz bir güzel format at format esnasında da diskleri istediğin şekilde bölebilirsin temiz kurulum olmuş olur. Bilgisayarın servise gitmesi demek süper düzgün şekilde gelecek demek değil maalesef. Windows 10 format atma diye aratırsan google da bir ton içerik var. Kendiniz temiz kurulum yapın kafanız rahat etsin.

masaüstünü çok formatladım ama laptop hiç denemedim sıkıntı oluyor diyor arkadaşlarım  o yüzden recovery düşündüm

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Lostok bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

masaüstünü çok formatladım ama laptop hiç denemedim sıkıntı oluyor diyor arkadaşlarım  o yüzden recovery düşündüm

Yeni laptop lara win 7 kurmak biraz uğraştırıyor bios tarafında ayar yapmak gerekiyor ancak win10 da herhangi bir sıkıntı yaşamazsın hocam.

next next next install
Toplam Hit: 1111 Toplam Mesaj: 9
explorer.exe siyahekran masaustu