Windows 10 Sonrası HDMI Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Laptop kullanıyorum acer 4820tg modelini içersinde 2 adet ekran kartı var birisi intel diğeride ati 5650. Win7 de 5650 görünüyordu ve iki ekran kartı arasında geçişler yapabiliyordum oyun oyacağım zamanlar ati seçiyordum. İnternette takılırken filanda intel kullanıyordum. Hem fanı zorlamıyordu hemde pil süresinde tasarruf yapıyordu. win 10 yükledikten sonra ati 5650 aygıt yöneticinde amd mobility radeon hd 5000 series olarak ve altındada intel hd graphics var. 

Şimdi sorun şu ki hdmi kablo taktığımda tv ye görünttü aktarıyordum. Bunu aktarabilmesi içinde 5650 ekran kartını kullanması gerek. Ben bu kartı devreye sokamadım. tv ye bağlıyorum Windows tuşu + P tuşuna basıyorum ekranı aktar yinele filan diyorum ama görüntüyü aktarmıyor. En son sürücüyüde indirdim kurdum olmadı. Ne yapmak lazım. 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cözünürlügü 1024x768'e cekmeyi denesene bi.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

geçen arkadaşın windows 8 laptopu eski lcd televizyona bağlamayı denedik olmadı.

sanırım işletim sistemi sıkıntı çıkarıyor televizyonlarda.

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı

cözünürlügü 1024x768'e cekmeyi denesene bi.

zaten o seçili hocam ama intelden  atiye geçiş yapamıyorum bir türlü.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

grafik aygıtlarından hem intel hem de amd'yi kaldır. linkteki sürücüyü kur.

http://sourceforge.net/projects/leshcatlabs/files/AMD_UnifL/Catalyst_15.7_WHQL_UnifL_v1.2.exe/download

https://twitter.com/ElliotticianRB
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

ekran çözünürlüğü yerinde algıla gibi bişey vardı ordan seçiyorduk sanırsam görüntünün çıktı kaynağını ama tam olarak bilmiyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

bulamadım hocam 

Toplam Hit: 4375 Toplam Mesaj: 8
win 10 hdmi windows10 acer 4820tg