folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Ssd Mount Ediliyor Fakat Ne Diskler Arasinda Gorebiliyorum Ne De Gezebiliyorum

Windows 10 Ssd Mount Ediliyor Fakat Ne Diskler Arasinda Gorebiliyorum Ne De Gezebiliyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Arkadaslar ssd'de linux kuruluydu fakat anakart degistirince hibernate ile alakali bir hata vermeye basladi, su an icindeki yedeklere ihtiyac duyuyorum bu yuzden sata yoluyla mount ettim ama device manager'da aygiti gorebiliyor olmama ragmen disk icinde gezemiyorum.

Arch linux kuruluydu ve sifreliydi. Linux bootable yazdirdigim usblerde de buna benzer problemler oluyordu, onlari yeniden formatlayarak halledebiliyordum fakat su an boyle bir sansim yok.

Hem yedeklerimi hdd'ye tasimaliyim hem de hibernate problemine sebep olan hatayi onarmaliyim.

Bu ssd'yi nasil disklerim arasinda goruntulenebilir hale getirebilirim?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Arkadaslar ssd'de linux kuruluydu fakat anakart degistirince hibernate ile alakali bir hata vermeye basladi, su an icindeki yedeklere ihtiyac duyuyorum bu yuzden sata yoluyla mount ettim ama device manager'da aygiti gorebiliyor olmama ragmen disk icinde gezemiyorum.

Arch linux kuruluydu ve sifreliydi. Linux bootable yazdirdigim usblerde de buna benzer problemler oluyordu, onlari yeniden formatlayarak halledebiliyordum fakat su an boyle bir sansim yok.

Hem yedeklerimi hdd'ye tasimaliyim hem de hibernate problemine sebep olan hatayi onarmaliyim.

windows ext4 partitionlarını açamaz usb live linux hazırla bilgisayarı onunla aç ssd'yi mount et yedeği hangi diske alıcaksan onuda mount edip dosyaları kopyala
    şifreli diski mount edebilmek için önce udiskctl ile unlock yapmalısın
    https://askubuntu.com/a/279218

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    end bunu yazdı

windows ext4 partitionlarını açamaz usb live linux hazırla bilgisayarı onunla aç ssd'yi mount et yedeği hangi diske alıcaksan onuda mount edip dosyaları kopyala
    şifreli diski mount edebilmek için önce udiskctl ile unlock yapmalısın
    https://askubuntu.com/a/279218

grub'tan hibernate checkpointi yok sayarak başlatabiliyormuşum, teşekkür ettim yine de.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.runtime.org/captain-nemo.htm

bununla bir dene

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari