Windows 8.1 Lisanslama Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam.

HDDyi CDRom girişine aktarıp normal yere bir SSD takmak suretiyle bir laptopa upgrade yaptım.

SSDye temiz windows 8.1 pro kurdum ( öncekinin aynısı )

Hatta an itibariyle driverları yüklüyorum.

Önceki işletim sisteminden windows keyi hem CMD komutu ile, hem ProduKey denilen uygulama ile aldım. Her ikisi de farklı key gösterdi.

ProduKeyde görünen keyi yazarak kurulumu yaptım. Şimdi cihazı aktifleştirin diyor. Online aktifleştirme seçeneği yemedi, hata verdi ( Win etkinleştirilemiyor. Daha sonra tekrar deneyin. )

Yeni bir ürün anahtarı girin seçeneğinden ise hem CMD hem ProduKeyden aldığım keyi giriyorum, olmuyor olmuyor.

Öncekinde aktifleştirin demiyordu şimdi sağ alt köşede hep bir windowsu etkinleştirin silüeti. Hiç sevmedim.

Aslında yegane amacım win10'a yükseltmek idi. Bilirsiniz hala el altından aktif bir tool. Ancak key kabul ettiremediğim için yükseltemedim de.

Yardım yol yordamlarınızı bekliyorum :(

P.s kurumsal amaçla/ofiste kullanılan bir PC olduğu için çok fazla crack işine girmek istemiyorum

Edit : HDD henüz formatlanmadı. Eski işletim sistemine erişebilirim sanırım.

noname tarafından 07/Şub/20 15:26 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu sahibi için yukarı

birde kendim için bir soru sormak istiyorum konu yeni ssd olunca.

yeni ssd aldım eski ssd yerine taktım, eski hdd yi de kızak alıp dvd girişine taktım.

bilgisayarı açtım biosta bilgiler kısmında sata 1 de ssd ve sata 2 de hdd gözüküyor ama boot ekranına gelince sadece ssd gözüküyor diğeri yok ortada.

disklerin yerini değiştirdim yani ssd yi kızakla taktım bu sefer gene bios bilgileri kısmında ssd gözüküyor boot ekranında gözükmüyor.

bir de sadece ssd ve hdd yi tek olarak kızaga taktım ama gene bilgilerde görünüyor ama boot menüde görünmüyor.

Bu gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu çözüm için ne gibi bir yöntem izlemem gerekiyor?

bir de normal hdd deki windows u ssd ye aktaracağım ama hdd legacy onu uefi olarak sonradan değiştime yapılabiliyormuş ta sağlıklı olur mu deneyeniniz var mı?

Ekleme: normal (eski var olan)hdd yi takıp sistemi açtım, tabi öncesinde de kızakla ssd yi taktım ama disk yönetiminde görünmüyor ssd O_o :/

birde bu kızağiın yanında bir tane yer var hani şu hafıza kartı adaptörlerindeki yazmaya karşı koruyan gibi (açma kapama anahtarı gibi) o ne işe yarıyor? 

eyuperol tarafından 07/Şub/20 21:26 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

@eyuperol teşekkürler :)

Eski işletim sistemine girdim. Aktivasyon zımbırtısını açınca aynı "aktifleştirilemiyor" hatasını almaya devam ediyorum.

Enteresan şekilde o etkinleştirin demiyor ama yenisi diyor. Gerçi yenisi (SSD) de bazen uyarıp bazen uyarmıyor enteresan şekilde. 

Çalışıyorsa kurcalama deyip devam ediyorum... :D

Diğer problem içinse, disklerin biçimlendirmeleri farklı muhtemelen, tahmini ilerliyorum. biri GPT biri MBR falan olabilir ondan aynı anda görmüyor olabilir. Ayrı konu aç istersen lisans yerine disklere hakim olan insanlar gelip yorumlasın

noname tarafından 08/Şub/20 11:24 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Konu sahibi için yukarı

birde kendim için bir soru sormak istiyorum konu yeni ssd olunca.

yeni ssd aldım eski ssd yerine taktım, eski hdd yi de kızak alıp dvd girişine taktım.

bilgisayarı açtım biosta bilgiler kısmında sata 1 de ssd ve sata 2 de hdd gözüküyor ama boot ekranına gelince sadece ssd gözüküyor diğeri yok ortada.

disklerin yerini değiştirdim yani ssd yi kızakla taktım bu sefer gene bios bilgileri kısmında ssd gözüküyor boot ekranında gözükmüyor.

bir de sadece ssd ve hdd yi tek olarak kızaga taktım ama gene bilgilerde görünüyor ama boot menüde görünmüyor.

Bu gibi bir sorunla karşılaşan oldu mu çözüm için ne gibi bir yöntem izlemem gerekiyor?

bir de normal hdd deki windows u ssd ye aktaracağım ama hdd legacy onu uefi olarak sonradan değiştime yapılabiliyormuş ta sağlıklı olur mu deneyeniniz var mı?

Ekleme: normal (eski var olan)hdd yi takıp sistemi açtım, tabi öncesinde de kızakla ssd yi taktım ama disk yönetiminde görünmüyor ssd O_o :/

birde bu kızağiın yanında bir tane yer var hani şu hafıza kartı adaptörlerindeki yazmaya karşı koruyan gibi (açma kapama anahtarı gibi) o ne işe yarıyor? 

biosda harddisk yonetimide var bootolarak hardısk sıtıgınde ısleve sahıp oluyr bu hardısk secenegınde harddısk boot olacagını secıyorsun

Toplam Hit: 835 Toplam Mesaj: 4
windows 8.1 aktivasyon etkinleştirme