Windows İşletim Sistemi Format Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neobantist
    Neobantist's avatar
    Erkek

Burda http://www.tahribat.com/Forum-Win7-Format-Hatasi-0x80070570-159298/

bu arkadaşda aynı sorunla karşılaşmış dvd-rmdan kaynaklanıyormuş ama benim sorunum format dosyalarının kalıplarından kaynaklanmıyor.

Bundan 2 gün önce windows 7 işletim sistemi mavi ekran hatası vererek çöktü mini xp ile dosyaları kurtarıp format atmaya koyuldum ilk aşamada daha önceden kullanmış olduğum win7 ultimate dvdsi ile yüklediğimde yükleme sırasında gene mavi ekran hatası veriyordu bunun nedeni ramden kaynaklanıyordur diye düşündüm ramin yerini değiştirdim tekrar denedim bu sefer gene aynı dvd ile kuruluma başladım bu sefer 0x80070570 hatası vermeye başladı bunun nedenide araştırdıığma göre format cd sinden yada yükleme dosyalarından kaynaklanmasıymış çözümü ise kalıp dosyasının düşük hızda dvdye yazılması gerekiyormuş bunuda yaptım aynı hatayı aldım busefer farklı windows 7 sürümlerini usb belleğe yazarak denedim gene aynı hata koduyla karşılaşıyorum son çare olarak çekmeceden eski bi windows xp sp3 bulup onu denedim onunda yüklenmesinde sorun oluyor, donanımdan kaynaklanan sorun varmıdır varsa ne olabilir hangisinde olabilir?

fuck off!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Birde başkasının dvd'si ile dene indirdiğin yerdeki iso'da sorun olmasın ?

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neobantist
    Neobantist's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

Birde başkasının dvd'si ile dene indirdiğin yerdeki iso'da sorun olmasın ?

8'indede sorun olacağını zannetmiyorum :) şuan yanımdaki leptopta hala daha inmekte olan 2 tane iso dosyası var, muhtemelen onlardada aynı hata verecek. Kurulumları 3 farklı usb bellekten yapıyorum

Neobantist tarafından 07/Eyl/12 19:09 tarihinde düzenlenmiştir

fuck off!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

birden cok sebebi olabilir 

1- anakartini guncellestir bios update bu sebepten dolayi hata aliyor olabilirsin

2- hdd ni degistirmen gerekiyor olabilir cash de sorun olabilir yada badsector hddyi test etmen daha saglikli olur.

3- guc kaynagini degistirmen gerekiyor olabilir yeterli guc alamamasi sebebiyet veriyor olabilir.

4- hddyi formatlarken win7 de formatlatma mumkunse hizli format yerinde yavas format ve scandisk yaptirman mantiklisi olur

5- kurulum esnasinda butun kartlari sok hatta ekran kartini dahi mumkunse onboard ekrani kullan

yukarida yazdiklarimi bi dene ona gore bilgi ver bakalim baska bi sebebe ama muhtemel anakartinin update sana cozum olacaktir.

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

kardeş bence de ram yada hdd den kaynaklanıyor olabilir. buradan kesin birşey söylemek güç .Selametle

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek

şunu denermisin biostan hard disk seçeneğini satadan ıdeye çevir f10 yap çık dene

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    sittinsene bunu yazdı

şunu denermisin biostan hard disk seçeneğini satadan ıdeye çevir f10 yap çık dene

bir bunu dene. birde eğer ram tek değilse, ramleri tek tek dene. yok ramin tekse, başka bitane ile deneyebiliyorsan sıkıntın kalmaz gibi geldi bana.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 804 Toplam Mesaj: 7