Windows Lisans Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar.

Laptopa Windows 10 home kurdum netten de birtane win 10 home oem key satin alıp etkinleştirdim.

İşlemden sonra cihazın internet bağlantısını kapattım ve yaklaşık 6 7 gün boyunca hiç ınternete baglanmadim.

7. gün civarı laptop açılırken kendi kendine güncelleme ekranına gidip güncelleme yaptı.

Win 10 home sürümünden win 10 enterprise sürümüne geçmiş oldu ki bu şekilde olunca lisans gitmiş oldu.

Bu durumu nasıl çözebilirim

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netWire
    netWire's avatar
    Erkek

Hocam sana satılan windows anahtarı muhtemelen enterprise sürüme ait. bu nedenle kendisi enterprise sürüme yükseltmiştir. 

Aynı lisansı bir sürü insana satıyorlar. Windows etkinleşmediyse lisans patlamış olabilir. 

Fatal error: Call to undefined function mutlu_ol() in hayat.php
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Home sürümü enterprise sürümünden pek farkı yoktur, güvenlik duvarı bazı Ayarlar, Domaine join olmak disk şifreleme gibi ek özellikler eklenir. Bir sorun olarak bakmana gerek yok. Ev kullanıcısı isen hiç bir problem olacağını zannetmiyorum

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 867 Toplam Mesaj: 3
windows 10 home windows key