Windows Performans Arttırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Merhabalar geçenlerde nette gezerken gördüm işletim sistemini kurduğumuz "c" alanına başka bir şey kurmayın boyutunu da çok büyük tutmayın ve yükleyeceğiniz programları "d" ve ya "e" ye kurun diyorlardı aslında aklıma da yatttı gerçek anlamda büyük bir performans artışı sağlar mı? 

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Öyle çok büyük performans artışı sağlamaz ama tabi primary partitionu görece küçük tutmak fayda sağlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam  öncelikle ssd kullanırsan farkı anlarsın.

ben şu şekilde kullanıyorum windows ssd de yüklü (120 gb) gerekli yada çok sık kullanacağım yazılımları  mesela ms sql gibi yazılımları ssd yüklüyorum ama office ps winrar... gibi yazılımları diger hdd yüklüyorum((ssd caddy kullanıyorum))  ssd kullanıca performansın  çok yüksek artacak ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Öyle çok büyük performans artışı sağlamaz ama tabi primary partitionu görece küçük tutmak fayda sağlar.

Hocam ben "C" yi büyük tuttum herşeyi oraya kuracağım diye bir önerin var mı? 

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
Toplam Hit: 935 Toplam Mesaj: 4
işletim sistemi windows performans artışı