Windows Recovery - HP Probook

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

İnternette araştırdıktan sonra bu bilgisayarın bir recovery tuşu olmadığını windows içerisinde compmgmt.msc yazılımından boot edilecek disk bölümünü seçtiğimizi öğrendim. Yönergelerde söylendiği gibi yaptım ve recovery bölümünü aktif ettim. Fakat recovery bozuk galiba veya yüklü değil. Bilgisayar başlatılmaya çalışıldığında bootmgr is missing diyor. Tabi biosta da zaten hard disk seçili. Windows'a geçemediğim için de düzeltemiyorum. Bilen eden var mıdır?

Edit:

Problem çözüldü;

http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html bu linux bootable programı indirdim

http://download.cnet.com/ImgBurn/3001-2646_4-10847481.html?hlndr=1 buradan da img burn indirdim

cd'ye çektikten sonra active part'ı seçtim.

HP kullanıcılarına not:

Eğer hard diskte birden fazla partition varsa ve bunlardan birisinde de recovery yüklüyse diğer laptoplardaki gibi recovery i çalıştırıp işletim sistemini otomatik kuramıyorsunuz. Recovery partition'ını HP recovery tools denilen programı kullanarak cd'lere çekmek ve daha sonra bunları kullanarak recovery etmek gerek. Hiç uğraşamam basarım geçerim windows7 yi derseniz ben de öyle yapacağım.

Teşekkürler

ZoRKaYa tarafından 31/Ağu/15 14:41 tarihinde düzenlenmiştir

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

olurmu bilmem ama aklıma ilk gelen şey,şu an kurulu olan windows,un aynısını iso olarak indirip,usb ye rufus ile gpt veya mbr olarak yazdırıp,başlangıç onarımı yapmak.

veya ürün garantili ise HP Destek Merkezi,nde ücretsiz yapıyorlar diye biliyorum ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

sağ tarafa gelip ayarlardan yeniden başlat diyeceksin ama demeden önce elni sol shifte basılı tut ve recovery ekranı gelene kadar kaldırma

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

sağ tarafa gelip ayarlardan yeniden başlat diyeceksin ama demeden önce elni sol shifte basılı tut ve recovery ekranı gelene kadar kaldırma

Hocam windows acilmiyor artik. Recovery icin ayrilmis bolumden boot et dedim windows içinden . O bolum silinmis mi ne olmussa boot mgr bulunamadı diyor. Degistiremiyorum da.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

Hocam windows acilmiyor artik. Recovery icin ayrilmis bolumden boot et dedim windows içinden . O bolum silinmis mi ne olmussa boot mgr bulunamadı diyor. Degistiremiyorum da.

hp yi ara yardımcı olurlar

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı

hp yi ara yardımcı olurlar

Problem çözüldü;

http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html bu linux bootable programı indirdim

http://download.cnet.com/ImgBurn/3001-2646_4-10847481.html?hlndr=1 buradan da img burn indirdim

cd'ye çektikten sonra active part'ı seçtim.

HP kullanıcılarına not:

Eğer hard diskte birden fazla partition varsa ve bunlardan birisinde de recovery yüklüyse diğer laptoplardaki gibi recovery i çalıştırıp işletim sistemini otomatik kuramıyorsunuz. Recovery partition'ını HP recovery tools denilen programı kullanarak cd'lere çekmek ve daha sonra bunları kullanarak recovery etmek gerek. Hiç uğraşamam basarım geçerim windows7 yi derseniz ben de öyle yapacağım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hp den uzak duracaksın eger kı klavye kullanmayıp laptop klavyesıne dırekt pızza fılan koyuyorsan o ayrı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Bende hp kullandım pavilion bu sorunu yaşamadım hocam :S Açılışta basıyorum f9 mu neyse ona sonra kendisi temizliği yapıp veriyor bana tertemiz :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
Toplam Hit: 1231 Toplam Mesaj: 9
hp pro book recovery windows