Windows Sınırlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

merhabalar arkadaşlar benim bi yegenim kendisi daha 1-2 yaşında bana gelip  dappdaaannnn   lollaa ac ac  diyor türkçesi" kaptan bana yolla aç(tarkan)"" @holycat zamanında aban bi laptop vermişti onu veriyorum ama sağa sola heryere giriyor şimdi ben başlat menüsünü sağ tıkı filan sınırlayıp sadece chrome açılsın istiyorum nasıl kısıtlarım varmı bi reg dosyası elinizde  ?  genelde kiosklarda yapıyorlar böyle sadece tek bişey çalışıyor .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bu işine yarayabilir belki.

https://www.sordum.net/18407/windowsta-atanan-erisim-yardimi-ile-kiosk-modu/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lich
    Lich's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kullanıcı açıp herşeyi kısıtlayabilir masaüstüne sadece chrome ekleyebilirsin.

yada en basiti altbar ı gizleyebilirsin.

bu arada holycat dediğin kişi neden banlanmış merak uyandırdı.

o(╥﹏╥)o 卐 ㏒ 卐
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yeğenine bir kullanıcı hesabı aç sonra  win+R --> mmc.exe --> enter. oradan ctrl+M ordan solda Grup İlke düzenleyici seç sağ a ekle devam et ordan oluşturduğun kullanıcı hesabını seç ve o hesaba istediğin ayarı çek kaydet kapat. admin hesap etkilenmez sadece o kullanıcı hesabı etkilenir yasaklardan. Gayet kullanışlı. Senin istediğin ayar " Windows sadece belirlenen yazılımları çalıştırsın " başlığı ile geçmekte onu etkin yapar chrome.exe yi listeye yazarsan chrome haricinde hiçbir şeyi açamaz.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Yeğenine bir kullanıcı hesabı aç sonra  win+R --> mmc.exe --> enter. oradan ctrl+M ordan solda Grup İlke düzenleyici seç sağ a ekle devam et ordan oluşturduğun kullanıcı hesabını seç ve o hesaba istediğin ayarı çek kaydet kapat. admin hesap etkilenmez sadece o kullanıcı hesabı etkilenir yasaklardan. Gayet kullanışlı. Senin istediğin ayar " Windows sadece belirlenen yazılımları çalıştırsın " başlığı ile geçmekte onu etkin yapar chrome.exe yi listeye yazarsan chrome haricinde hiçbir şeyi açamaz.

Aslında aradığım hazır bi reg dosyası tek tek zor olacak ama yaparsam reg dosyasını paylaşacam

Öneriler için teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Aslında aradığım hazır bi reg dosyası tek tek zor olacak ama yaparsam reg dosyasını paylaşacam

Öneriler için teşekkürler

bu dediğim de reg gibi çalışabilir. Öncelikle sıfır ayarsız halini kaydedersin sonra ayar çekip farklı kaydedersin. Aç dosyasına aç açılsın kapata bas kapansın. Amma reg lisini de bulursan yaparsan paylaş arşive aliyim :)

next next next install
Toplam Hit: 1238 Toplam Mesaj: 6
windows