Windows Sunucu Port Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar , Şöyle bir sorun ile karşılaştım.

Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. Diye bir hata aldım.

Port sayısı yetmedi her halde.   Internetten araştırdım https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/213928105-PleskMainDBException-Only-one-usage-of-each-socket-address-protocol-network-address-port-is-normally-permitted şu sonuca ulaştım.

Regedit den DWORD diye bir MaxUserPort diye bir bölüm ekledim. 65534 yazdım buna sorun düzeldi.

Fakat şuan bu yaptığımın ne olduğunu bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı bna ?

Araştırdım ama bu yaptığım konusunda bir bilgi bulamadım. Yani burda ben makinanın portlarını açtım.  Ama bu bir ddos saldırısı falan mı ? ben her kullanıcı için böyle port mu açmam gerekiyor ? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

verdiğin linkte cause kısmını okursan anlarsın

bir programın açabileceği max port sayısı limitlidir

linux tarafında softlimit + hardlimit olarak geçer

windows tarafında o registry ayarı spesifik olarak etkiler mi bilmem ama

bir programın açabileceği max program/dosya/port vs de hep limitlidir

file descriptor (UNIX) or file handle (Windows) is a number that the operating system assigns temporarily to a file when it is opened and uses internally when accessing the file. By default, the operating system limits the number of file descriptors/handles that each process may open and the total number of file descriptors/handles that all processes together may consume. *1

*1 = https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/en/SSS28S_8.1.0/Webform_Server/i_wfsws_c_file_descriptor_limit_on_aix.html

https://en.wikipedia.org/wiki/File_descriptor

YekteranBaymedir tarafından 10/Eyl/18 15:44 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Yok hocam sorun o değil. Programı kullanan kişi sayısı 30 fakat 5000 adet default port yetmemiş. Ddos falan mı diye düşündüm. Birde büyük hit alan siteler ne yapıyorda bu limite takılmıyor. Onu çözemedim  

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 931 Toplam Mesaj: 3
windows port