Windows'un Cortana Özelliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Cortana özelliğini, geyiğine değil de işe yaradığı için, "bilgisayarında" akitf olarak kullanan var mı?

Windows 8 yerine Windows 10'da kullanma herhangi bir artı sağlar mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Dün TV 8'de "Evrim" diye bir film izledim. Yapay zeka ile ilgili, orada yapay zeka ses ile komut alıyordu. Bayağı bir etkilendiysem demek ki. Bu özelliği araştırmak ordan esti aklıma :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Bende var ufak işlemler için baya kullanışlı. Birazda eğlence için. Ama genel olarak kapalı tutuyorum kullanmıyorum. İşime pek yaramıyor :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

ben telefonda baya baya kullanıyorum. masaüstünde büyük simgeyle duruyor. seviyorum asistanımı :) ama bilgisayarda çok gerekeceğini sanmıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Cortana özelliğini, geyiğine değil de işe yaradığı için, "bilgisayarında" akitf olarak kullanan var mı?

Windows 8 yerine Windows 10'da kullanma herhangi bir artı sağlar mı?

Windows 10,da denedim,güzel bir şey ancak ingilizceyi onun telaffuzunda konuşacaksınki anlasın yoksa pek bi işe yaramıyor.
    Ancak masaüstü bilgisayarında Cortana açık durursa,devamlı ortamı dinlediğinide unutma :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Günlük asistan gibi kullanılacaksa Amazon Alexa'ya da bir göz atmak lazım. Türkçe desteği var mı bilmiyorum. Muhtemelen yoktur.

Toplam Hit: 963 Toplam Mesaj: 6
windows 10 cortana sesli komut