folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireguard'ın Engellenmesi

Wireguard'ın Engellenmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hocalar, raspi'de PiVPN ile wireguard'a kurulu. herşey yolundayken geçen bir bağlanıyım dedim. ancak vpn bağlansa bile artık internete çıkamıyorum. şöyle bir bakınayım dedim wireguard'ın engellendiğine dair birşey okudum, ancak vpn bağlantısı mı yoksa bağlantıdan internete çıkışın mı engellendiğini tam anlayamadım. konu hakkında bilginiz varmı?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evet Turkell engelledi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

sadece turkcell değil telekomda engelledi openvpn udp de engelli

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Wireguard UDP paket kullandığı için engellemesi kolaydır ama yinede yapabileceğin default portu değiştirmek. Muhtelen 51820 portunu kullanıyordur.

Bunun yerin udp paketlerini kullanan default portlarla değiştirmeyi deneyebilirsin; ör; dns: 53, ntp: 123, nntps:563 .... gibi

openvpn tcp kullandığı için daha kolaydır, doğrudan 443/tcp portu yaptığın zaman sorun çözülür.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Wireguard UDP paket kullandığı için engellemesi kolaydır ama yinede yapabileceğin default portu değiştirmek. Muhtelen 51820 portunu kullanıyordur.

Bunun yerin udp paketlerini kullanan default portlarla değiştirmeyi deneyebilirsin; ör; dns: 53, ntp: 123, nntps:563 .... gibi

openvpn tcp kullandığı için daha kolaydır, doğrudan 443/tcp portu yaptığın zaman sorun çözülür.

hocam o da riskli, paket dinleyen adamlardan bahsediyoruz ki  443 portunu da dinliyor ama asıl sorun VPN tespit yazılımları 443 portu kullanan IP'leri şüpheli olarak işaretliyor yani ISP'ler sorun çıkarmasa site sahipleri ve tespit yazılımları sorun çıkarıyor; port tavsiyem 953

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

hocam sırf meraktan soruyorum openVpn'in engellenme nedeni ne olabilir ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

hocam sırf meraktan soruyorum openVpn'in engellenme nedeni ne olabilir ? 

Sadece openvpn değil, bütün vpn servisleri engelleniyor. Nedeni : 5651 sayılı kanun, 6. madde, ç fıkrası

Devlet vpn'i sadece yasaklı sitelere girilmek için kullanıldığını sanıyor ama kurumsal şirketlerde güvenlik amaçlı kullanıyor. İşte bunu anlatamadığımız için deveye hendek atlatıyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

peki öneriniz nedir. sunuculara sadece statik ip ile erişim izni var. raspi'yi bunun için kullanıyoruz. nereye sıçacaz?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

peki öneriniz nedir. sunuculara sadece statik ip ile erişim izni var. raspi'yi bunun için kullanıyoruz. nereye sıçacaz?

Yukarıda yazdım. Şimdilik sadece vpn'lerin default portları engellenmiş durumda. VPN portunu değiştirince bağlanırsın.

https veya ssh üzerinden tunel oluşturabilirsin ama şimdilik buna gerek yok.

Toplam Hit: 4653 Toplam Mesaj: 9
wireguard pivpn