folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wireless Alanını Genişletme

Wireless Alanını Genişletme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

Evet sevgili müritler

Şimdi sorun şu ki bende bir modem var kablosuz birde masaüstü bilgisayarıma bağlı bir wireless alıcı var (kart şeklinde)

Yeni eve taşındığım için telefon+modem salonda kalmak zorunda bu seferde internet benim odaya kadar çekmiyor malesef.

Kısaca yapmak istediğim şu 1 odaya modem, 1 odaya acess point , 1 odada bilgisayarım.Ama bu 3 ü arasında kablo olmayacak

Biraz araştırdım her access point bu işi yapamıyomuş.Sizce hangi marka ve model almalıyım.

Yada yeni bir modemmi alayım önerilerinizi bekliyorum.

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Usta ben şu anda EdimaX wireeless adaptor kullanıyorum. (http://urun.gittigidiyor.com/EDIMAX-Wireless-54Mbps-KABLOSUZ-PCI-KART-Adaptor_W0QQidZZ27219458) şu anda alt komsudan alıyorum ve hiç bir sıkıntı yok üzerindeki anten 2 dbm olması gerekiyor ve 32 dbm e kadar çıkıor verdiğim linkden ürün hakkında bir çok bilgi bulabilirsin netten bende araştırdım en iyi marklardan birisi olarak gösteriyorlar sende bi araştır derim.Net dahil bir çok yerden uygun fiyata bulabilirsin ben örnek içn siteyi verdim daha hesapli yerler mutlaka vardır

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

arkadasım yanlısın var access point gorevi kablosus wireless alanını genişletmek ama tabiki sunu bilmen gerekio mesela airties in ap300 ap400 u var bunu yapan ama modeminde bu konuya uygun olması lazım ama sunuda solim sifrelemede web kullanmak zorundasın bilgin olsun basit eger yapmak istiosan modemini arastır vea hangi modemi kullanıosn sole ben sana yardımcı olmaya calısıyım yada msn adresimi pm atıorum ordan ekle konusuruz yine

delimiyim ben?
Toplam Hit: 1756 Toplam Mesaj: 3