folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless Anten Ve AdaptörüWireless Anten Ve Adaptörü

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Meraclitus
  Meraclitus's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ekim/2008
  Erkek

  Şimdi Arkadaşlar elimde Everest Marka Wireless Adaptör var anteni iyi gibi ama odamın konumundan dolayı alım gücü pek sağlıklı değil eskiden 4 çeken yer şimdi nedenini bilmediğim bir nedenden dolayı 2 çekmeye başladı.

  Sorum şu olucak ben anteni uzatsam veri kaybı olur mu? Cihazı uzatmayı denedim evde 2m lik bi tarafı dişi diğer tarafı erkek olmak üzere kablo vardı ama gerilim düşüşünden dolayı çalıştıramadı.Biraz araştırdım 5mlik bu işler için kaliteli kablolar var . Kafamda anteni 5m, adaptörü 5m uzatmak var 10m ile balkona rahat bi şekilde çıkarabilcem.Ama sonucun hüsran olmasını istemiyorum.

  Anten kablosu veya , uzun usp kablosu ile uzatan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum

  Anten:

  Usp:

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ERERESEL
  ERERESEL's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2005
  Erkek

  Arkadaşım bildiğim kadarıyla koaksiyel (anten kablosu) ne kadar kaliteli olursa olsun 30 cm'den uzunu sinyal kaybı olduğu için kullanılamıyor. Usb kablosunun da kablonun kalitesine göre 5m'den daha uzunu gerilim düşümü yapıyor ve 5m'den uzunu 5 Voltla çalışan cihazın çalışmamasına sebep oluyor. Bu dediğim sınırlar içinde kullandığın wireless adaptörü verimli kullanabilirsin. 

   Eklediğin fotoğraflarda koaksiyel uzatma kablosuyla, Usb uzatma kablosu var. Wireless adaptörün antenli mi, antensiz mi?

   Antenine ansıtıcı yaparsan gelen sinyali daha verimli kullanabilirsin.


  Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Meraclitus
  Meraclitus's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ekim/2008
  Erkek

  ERERESEL bunu yazdı:
  -----------------------------

  Arkadaşım benim bildiğim kadarıyla koaksiyel (anten kablosu) ne kadar kaliteli olursa olsun 30 cm'den uzunu sinyal kaybı olduğu için kullanılamıyor. Usb kablosunun da kablonun kalitesine göre 5m'den daha uzunu gerilim düşümü yapıyor ve 5m'den uzunu 5 Voltla çalışan cihazın çalışmamasına sebep oluyor. Bu dediğim sınırlar içinde kullandığın wireless adaptörü verimli kullanabilirsin. 

   Eklediğin fotoğraflarda koaksiyel uzatma kablosuyla, Usb uzatma kablosu var. Wireless adaptörün antenli mi, antensiz mi?

   Antenine ansıtıcı yaparsan gelen sinyali daha verimli kullanabilirsin.


  -----------------------------

  Wireles adaptör antenli. bi kaç yansıtıcı denemesi yaptım ama sonuç başarısız

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Twitter
  Twitter's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Ekim/2007
  Erkek

  Uzatma kablosu kullanırsan elbette sinyal verimi düşecektir fakat daha güçlü antenler kullanırsan 

  sinyal gücünü artırabilirsin mesela internette el yapımı 18 dbi panel anten örnekleri var 7.5 km den 150 küsür ap yakalayanları gördüm


  Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
Toplam Hit: 3131 Toplam Mesaj: 4