Wissen Akademie İşkur Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berk93
    berk93's avatar
    Erkek

Herkese iyi akşamlar. bu sene wissen akademie kursuna başvurdum. Geri arama yaptılar ve ilk önce katılımcıların dikkatlerini ölçmek amaçlı bir sınav yapacaklarını söylediler. Bu sınav türkçe ve matematikten olacakmış. Daha önce buraya başvurmuş sınava girmiş bir mürid var mıdır sorular hakkında bilgilendirebilecek ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam o sınava 2 sene önce başvurdum ama böyle kazık bir sınav yok diyebilirim.

Sana bir metin veriyorlar 5 dakika o metni okuyorsun örneğin ayşenin hayatını anlatıyor metin.

Daha sonra o metinleri topluyorlar ayşenin amcası kimdir ? Babasının teyzesinin damadı kimdir ? vs. vs. gibi kazık sorular soruyorlar.

Daha sonra birde resimler falanda gösteriyorlar o resimlere bakıyorsun, sonra onlarıda topluyorlar şunun ismi nedir diye soruyorlar resmi verip.

Ulan isimler türkçe olsa adamın aklında kalır da yabancı isimler hep. İnsan ister istemez unutuyor isimleri yüzleri falan.

Daha sonra aradan 2 hafta falan geçiyor arıyorlar seni, mülakata çağırıyorlar.

Mülakatta tipin şeklin şemalin düzgünse geçiyorsun, yok değilse hiç şansın yok.

Bi mcse sertifikası almış dalyarağın biri mülakata giriyor, karşısındakinin yüzüne bile bakmıyor ego'dan..

Sanki karşıki dağları bu orosbu çocuğu yaratmışcasına havası oluyor..

Sonrada mutlu son, birdaha ne arıyorlar ne soruyorlar..

Bende .net kursu için başvurmuştum, bana dediki neden .net ?

Bende hem weble hemde programlamayla uğraşmayı sevdiğim için bu alanı seçtim dedim.

Bana, iyi o zaman niye javayı seçmedin onda da web yapılıyor bilmemne şeklinde ukala ukala sorular soruyor.

Hırsımı almak adına buradan sesleniyorum o arkadaşa " Ulan anasını siktiğimin evladı sanane ister .net'e yazılırım ister java'ya. Ananın amına giren çıkan ne senin, devlet vermiyormu parasını sana ne oluyo ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berk93
    berk93's avatar
    Erkek

sınav şekli değişmişmidir acaba ? bir de matematik dediler. benim tırstığım taraf o ben pek sevmem matematik. senin girdiğin sınavda varmıydı hocam ? 

Toplam Hit: 2268 Toplam Mesaj: 3