folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Word'de Döküman Kontrol Dilinin Değişmemesi

Word'de Döküman Kontrol Dilinin Değişmemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Selamlar.

Word'ün yazım ve denetim dilini İngilizce yapmama rağmen yazım hatala kontrolünü ısrarla Türkçe yapıyor ve yazdığım her şeyin altını çiziyor haliyle. Klavye ve bilgisayar giriş dilini de İngilizce yaptım ancak sorun çözülmedi. Denetimi komple kapatmak da istemiyorum. İngilizce yazım hatalarını da gözden kaçırmamam çünkü.

Bu sorunla daha önce karşılaşan ya da nasıl çözüleceğini bilen var mıdır?

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Hangi versiyon ofis? Klavye ve Windows diliyle alakalı değil. Ofis dil paketiyle alakalı. Ofis ingilizce dil paketini de kurmalısın. Cozemezsen bı anydesklik işi var. Yardım ederim.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Hangi versiyon ofis? Klavye ve Windows diliyle alakalı değil. Ofis dil paketiyle alakalı. Ofis ingilizce dil paketini de kurmalısın. Cozemezsen bı anydesklik işi var. Yardım ederim.

Hocam hata konrolünü İngilizce dil paketi yüklü olmasa nasıl İngilizce yapabilirim? Yazdım zaten onu mesajda. Hatta Türkçe dil paketini tamamen kaldırdım. Sadece İngilizce görünüyor dil seçeneklerinde. Buna rağmen olmuyor.

Edit: İngilizce Office yükledim. Şu an düzelmiş görünüyor. Bu defa da Türkçe'de sorun çıkmaz umarım.

Edit2: Ne Türkçe ne de İngilizce denetim yapmıyor şimdi de :D Denetleme açık halbuki.

literatur tarafından 01/Ara/20 22:05 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1147 Toplam Mesaj: 3
imla denetimi yazım denetimi dil değiştirme word office office