Wordpress Gelişim Ve Eklentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

merhaba muridler konu başlığı ne kadar dogru oldu bilmiyorum ama mevcut sorularım ve bunların herkese faydalı olması için konuyu bu şekilde açtım. Wordpress bir site için soruyorum bunları toplarayak bir konu yapabiliriz şuan benim aklımdaki sorular bunlar ilk 2 soru acil ihtiyacım olan sorular.

1. Google konulara eklediğimiz resimleri göstermek için hangi eklentiyi yada bir yapıyı kullanıyorsunuz.

2. Watermark olarak ne önerirsiniz kullanıp bildiginiz bişey olursa sevinirim.

3. Güvenlik olarak önerileriniz nedir neler yapılmalı ?

4. Her yeni konu açılışından search console'den google gibi getir yapmak iyimidir (hemen indeks aldırtıyor)

5. resimleri optimize etmek için bir eklenti kullanmaktansa https://tinypng.com bu siteden optimize edip yüklüyorum bir müridimiz söylemişti sagolsun.

6. Cache için ne tavsiye edersiniz. 

7. Ek olarak tavsiye edecekleriniz

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

alayım detaylı yazarım az sonra

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

çizik

www.tekno50.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

https://wordpress.org/plugins/og/

Bu eklenti ile konularda öne çıkarılan görselleri, başlıkları, içerik özetlerini sorunsuz vaziyette bütün sosyal ağlara tanıtabilirsin hocam, Open Graph tanımlama konusunda üstüne tanımam.

Th3Ultra tarafından 26/Eyl/16 15:08 tarihinde düzenlenmiştir

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

Watermark icin bir tavsiyeniz var mi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek

Her önüne gelen eklentiyi kurma özellikle jquery agirlikli olan eklentilerden.Örneğin bir slider eklentisi kurarsin ve daha sonra sliderin kullandigi surumde zaafiyet algilanir ve guncelleme gelir.2 ihtimal var bunlardan birincisi slideri yazan yazilimci bu guncellemeyi fark edemez ve toptan kiyim yasanir yada fark eder sen eklentiyi guncellemezsin sadece sana girer.Iki ihtimalde olasi gectigimiz aylarda rus bir kancik bu sekilde yaklasik 10.000 adet wp yapisina ait siteyi bu sekilde indirmistir.

Wp iyidir ben artik sifirdan panel yazmiyorum wp uzerine giydirme yapiyorum veya kuruyorum bu sekilde ticaret yapiyorum malum web sitesi isi artik iyice yerlerde.

Kolay Gelsin murit

Busiest men find the most time....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

hocam bana do supercache diye bir şey önermişti onu kullanıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Cogu kisi biliyordur fakat bilmeyenler icin Insert shortcode baya is goren cok sevdigim bir uygulamadir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Hazir Wordpress konusu acilmisken ben de ihtiyacim olani soyliyim. Belki yardimci olan birileri cikabilir. 2 yildir adam gibi bir personal theme bulamadim. Sade, gri tonlarinda, goz yormayan, her tarafi resimlerle dolu olmayan ve kendi yazdigim ya da cevirisini yaptigim makaleleri yayinlayabilecegim bir tema ariyorum. 1 yildir aramadigim site kalmadi ama istedigim gibi birsey bulamadim. Varmi tavsiye temalariniz?

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Kimsenin söylememiş olması ilginç, Wordpress'in kendisine ait JetPack eklentisini kurmanı şiddetle tavsiye ederim. Sitendeki resimleri otomatik olarak kendine ait bir clouda upload edip linklendirir bant kullanımın azalırken sitende gözle görülür bir hızlanma olur. Ayrıca dahili güvenlik modülüyle bir çok spam, bruteforce vb saldırıların önüne geçmiş olursun.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

Kimsenin söylememiş olması ilginç, Wordpress'in kendisine ait JetPack eklentisini kurmanı şiddetle tavsiye ederim. Sitendeki resimleri otomatik olarak kendine ait bir clouda upload edip linklendirir bant kullanımın azalırken sitende gözle görülür bir hızlanma olur. Ayrıca dahili güvenlik modülüyle bir çok spam, bruteforce vb saldırıların önüne geçmiş olursun.

içinde bir çok eklentisi mevcut hangilerini kullanmak lazım ayrıca bu resim üzerine yazı yazdırma yani watermark olayına bir çözüm bulamadım.

Toplam Hit: 1276 Toplam Mesaj: 11
wordpress eklenti wordpress gelişim