folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wp Bilenlere Çok Basit Patatese Çok Büyük İyilik

Wp Bilenlere Çok Basit Patatese Çok Büyük İyilik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

geceden beri uğraşıyorum. Neyi zor diyebilirsiniz fakat yıldım. bir adım dahi atamadım en basit şeyde.

Ben yıllar önce kolaywebde olşuturduğum basitlikte menüleri oluşturup içine yazı yazabileceğim bir site düşünüyorum fakat yapamadım.

Sorunlarım ve sizden isteğim ricaya gelince detaylı şekilde anlatayım.

1) siteyi nereden tam oalrak şekillendireceğimi anlamadım. Wp ye girince sayfalar yazılar tarzı biryer var, bunun haricinde wp-admin den giriş var, tema özelleştir kısmında biryerler var . deneyerek yapmak için numaralar verip yayınla filan dedim çöp oldu iyice .

2) nette kurcaladım herkes çok basi tşekilde anlatmış fakat ana kemiği oluşturmayı değil içeriği paylaşmayı göstermişler.

3)  menü kısmına ekleme yaparken sayfa ekle var, yazı ekle vari protfolyö ekle var görüş ekle va rhepsie menüde çıkıyor fakat işevlerini bilmeidğim için karar veremiyorum. Bu yüzden size sayfanın kısaca iskeletini anlatsam bana anahtar kelimeleri verip yönlendirirseniz 5 10 dk almaz sanırım.

4) Sayfa da tek bir menü olsun istiyorum. iç sayfada son paylaştıklarım gözüksün, Menü kısımlarında  1)Video üretimleri  diye bir bölüm olsun ikiye ayrılsın ( denemeler, video bloglar) 2) fotoğraflar 3) yazı bloglar 4) ben 5) iletişim.

menüler bu şekilde olucak ben yazıcaklarımı yazıp postu tamamladığımda içeriğim hangisi ise onu etiketlicem postlucam. anasayfada gösterilecek zaten en son içerik olduğu için. fakat sadece fotoğraf bakmak isteyen fotoğraf menüsüne tıkladığında fotolar orada. video ya bakmak isteyenler video diye tıkladığında videoalrda orada olsun istiyorum.

hepsi bu kadar basit.

şu menü iskeletini kuramadım bir türlü.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hocam açık söyleyim alat anlat bitmez ben ne bilişimciyim ne tasarımcı bilirim bir kaç html 

ama çok wp site yaptım çiçekci pastaneci hatta sigorta :) ama çok kurcaladım

1. sayfayı şekilendirme temana göre değişir (korsan temalarda bazı destekleri vermiyor olabilir)

2. ana kemik dediğin ne la?

3. menüyü kendin oluşturmak istiyorsan  

Soldan Görünüm / Menüler/

4. yukarıda anlattım işte menü eklerken alt menü eklersen olur altına gerer 

5f3dac3364.png (619×424)

en son olarakta menü eklerken solda kategori göreceksin kategorileri seçer  menü olarak eklersen hngi kategorideyse o görünür

DJ_Alper tarafından 28/Mar/17 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

geçen barınma başka servisteyken wp adminden girince benimde panel böyle siyahlı idi. şu an wp adminden girince yine siyahlı fakat eklentilere tıkladığımda beyaza dönüyor çünkü wordpress .org değilmiş filan falan.

ben dolayısı ile korsan değil sadece wpnin sunduğu 164 tane free wordpressi kullanabiliyorum.

mesela anasayfada özel bağlantı blogda katagori yazıyor senin. bunların nedenini neye göre seçeciğimi bilmediğimden iyice kafam çorba oldu

ana kemik dediğim şu menüler menülere tıkladığımda açılıcak olan sayfa olayları tamamlansa içeirk postalamaya başlıcam. daha ilk adımda tökezlediğim için yazı kısmına post giremiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    patates bunu yazdı

geçen barınma başka servisteyken wp adminden girince benimde panel böyle siyahlı idi. şu an wp adminden girince yine siyahlı fakat eklentilere tıkladığımda beyaza dönüyor çünkü wordpress .org değilmiş filan falan.

ben dolayısı ile korsan değil sadece wpnin sunduğu 164 tane free wordpressi kullanabiliyorum.

mesela anasayfada özel bağlantı blogda katagori yazıyor senin. bunların nedenini neye göre seçeciğimi bilmediğimden iyice kafam çorba oldu

ana kemik dediğim şu menüler menülere tıkladığımda açılıcak olan sayfa olayları tamamlansa içeirk postalamaya başlıcam. daha ilk adımda tökezlediğim için yazı kısmına post giremiyorum.

bunu cumartesi yazsaydın girer yapardım hafta içi meşgul oluyorum  

kategori adı üzerinde kategori

sayfa sayfalar  işte bildiğin sayfa :D

yazılarda yazdığın blog tarzı yazılar haberler vs

581d8c61d7.png (286×298)

özel bağlantı dediği sayfa dışına link verme diğerleri sayfa işi sende bi fm email yoktur

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

abi sağolasın :)

burdan sonra sanırım sabit olan kısımları katagori değilde sayfa oaldak seçmem gerekiyormuş.

neyseki sayende oradanmı buradanmı konusu sona erdi. burdan biryere kadar ilerletirim:) sağolasın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

takıldığın ufak tefek yerleri sor wp bilgim iyidir :) kod bilmem ama :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

benimde kodluk bir ihtiyacım yok zaten şu menüleri ana iskeleti bir kurayım. sonra kafamda muhtemelen problem yaratıcak bir iki şey var aşamazsam yazarım yine sana:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dizzy
    Dizzy's avatar
    Erkek

hocam benimde ufak bir sorunum var çözemediğim yardımcı olabilirsen ne mutlu bana:)

Ana sayfa menüsünü ve alt menüsü olan menüleri özel bağlantı olarak ekliyorum diğer menüleride sayfa olarak ekliyorum. Sorun burdan başlıyor sayfa olarak eklediklerimin üzerine geldiğimde menü renk değiştiriyor ama özel bağlantı olarak eklediklerimde renk sabit kalıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

oooo wp bilgisi iyiyse hemen bi dalda biz almalıyız :D

Abi benim wp hakkında pek bilgim yok. Şimdi bi site oluşturup buraya bi konum bilgisi girdiğin zaman alta ekleyeceğimiz haritada göstermesini istiyorum. Böyle bir site wp ile oluşturulabilir mi?

Benim sorum bu kadar teşekkür ederim :)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

oooo wp bilgisi iyiyse hemen bi dalda biz almalıyız :D

Abi benim wp hakkında pek bilgim yok. Şimdi bi site oluşturup buraya bi konum bilgisi girdiğin zaman alta ekleyeceğimiz haritada göstermesini istiyorum. Böyle bir site wp ile oluşturulabilir mi?

Benim sorum bu kadar teşekkür ederim :)

Google Maps WD eklentisi gibi birşey mi istiyorsun konum eklensin göstersin felan

Toplam Hit: 842 Toplam Mesaj: 10
yardım