folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder WP İletişim Formu Ve Yandex Kurumsal Mail ( Mailler Gelmiyor - Yardım )

WP İletişim Formu Ve Yandex Kurumsal Mail ( Mailler Gelmiyor - Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Merhaba,

Haftalardır çözemediğimiz bir sorunla karşı karşıyayız. Şöyleki; Mail konusunda sıkıntı yaşamamak için Yandex Kurumsal Mail kullanıyoruz, normal şartlarda normal mail gönderilirken ve alırken herhangi bir sorun olmuyor ve kurumsal maile gönderilen bütün maillere Yandex'den girip bakılabiliyor buraya kadar her şey normal. 

WP tabanlı sitemizin iletişim formuna asistanın mail adresini ekledik, yani iletişim formundan kontak kurmak istediklerinde gelen mailler asistan@kurumsal.com adresine gitmesi gerekiyor ama gitmiyor fakat bunun yerine biz Gmail'den yada Yandex'den açmış olduğumuz bir mail hesabını koyduğumuzda sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama kurumsal maili eklediğimizde Yandex'a düşmüyor. 

WP iletişim formu > mail@yandex.com yada mail@gmail.com > mailler geliyor 

WP iletişim formu > asistan@kurumsal.com mailler yandex'in gelen kutusuna yada gereksiz kutusuna düşmüyor ama normal olarak bu adrese mail atıldığında yandex üzerinden görülüyor. ( webmail de hepsi geliyor onda sorun yok ) 

Umarım anlatabilmişimdir, bu sorunun kaynağı nedir bir engelleme söz konusu olabilir mi yada WP SMTP ayarlarında herhangi bir ayar gerekiyor mu? 

karakutu tarafından 26/Ağu/17 11:30 tarihinde düzenlenmiştir

Mevzu derin | Papikolas Planet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek

Hocam aynı sorunu bende yaşadım. Kurumsal mail gmailden kullanılıyor ne yapsam maili düşüremedim. Çözüm olarak başka domain mailinden otomatik yönlendirme yaptım.

g3da tarafından 26/Ağu/17 14:14 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Önce bir tane SMTP eklentisi kurup test mail'i atmaya çalış kendine. 

Eğer sorunsuz geliyorsa SMTP ayarları ile hiç ilgilenme. 

Şayetki gelmiyorsa, ilk etapta hosting firması ile görüşüp firmanızın name@domain.com'u spam'e düşmüş mü sorgulatın.

Test mail'inden sonra daha net hareket edebiliriz.

TiThousand tarafından 26/Ağu/17 14:19 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Dün wordpress smtp mail gönderememe sorununu bende yaşadım bir sürü eklenti denedim en sonunda şu şekilde çözdüm. 

Contact Form 7 + Easy WP SMTP

Kur bunları sonra ayarlarını yap çalışır. Ayarları basit zaten istenilen bilgileri gir. Çalışmaya başlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bende şöyle bir sorun yaşıyordum.  x@yandex.com ana maili içerisine yandex kurumsal mail adreslerimide eklemiştim. 3-5 tane kurumsal mail adresine gelen mailler x@yandex.com'a düşüyor bende hepsine ordan bakıyordum. Daha sonra bu sistem saçmalamaya  başladı,mailler gelmemeye başladı diye düşünüyordum ki dedim birde maillerin kendi inboxlarına bakim. Kendi inboxlarına mailler direk düşüyor. x@yandex.com adresindeki inboxa düşmüyorlardı. artık tek tek takip ediyorum gözden bişi kaçmasın diye.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

bende şöyle bir sorun yaşıyordum.  x@yandex.com ana maili içerisine yandex kurumsal mail adreslerimide eklemiştim. 3-5 tane kurumsal mail adresine gelen mailler x@yandex.com'a düşüyor bende hepsine ordan bakıyordum. Daha sonra bu sistem saçmalamaya  başladı,mailler gelmemeye başladı diye düşünüyordum ki dedim birde maillerin kendi inboxlarına bakim. Kendi inboxlarına mailler direk düşüyor. x@yandex.com adresindeki inboxa düşmüyorlardı. artık tek tek takip ediyorum gözden bişi kaçmasın diye.

bendeki sorunda tamolarak böyle,  WP üstünde olması gereken bütün ayarlar tamam düzgün  çalışıyor ama kurumsal maile düşmüyor, demekki yandex ile alakalı sanırım. 

@Tithousand : Hocam onlarda sorun yok, hepsi tastamam çalışıyor ama  yandex'den açmış olduğum kurumsal maile düşmüyor fakat mailie web mail üstünden bakabiliyorsun kendi kutusuna düşüyor.

@helyum_pasha : Hocam dediğim gibi onlar kurulu sorun yok çalışıyor.

@g3da : evet yönlendirme son çaremiz  gibi. 

Sonuç olarak anladığım,  kurumsal mail hesaplarında bu tarz şeyler sorun oluyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Epostayiail yeniden kur yandexe .siztemde sorun yok

Yandexmail ayarlarinda sorun var

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

Epostayiail yeniden kur yandexe .siztemde sorun yok

Yandexmail ayarlarinda sorun var

Şimdi yeniden kurdan anladığım sıfırdan sil baştan, sanki sıfırdan kurumsal kuruyor muşum gibi?

Toplam Hit: 1033 Toplam Mesaj: 8
mail yandex kurumsal mail wp iletişim formu